31.08.2022 Aktualności

42. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”

31 sierpnia 2022 r. świętujemy 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, które przyczyniły się do upadku komunizmu i zakończenia zimnowojennego podziału świata.

Nie stałoby się to bez zaangażowania milionów Polaków, którzy odważyli się stawić opór niesprawiedliwości panującej w zniewolonej Ojczyźnie i powołali do życia „Solidarność”. Ten masowy, obywatelski ruch, w którym Polacy postanowili zamanifestować swoje zdanie i wziąć odpowiedzialność za losy kraju, nie miał sobie równego w Europie.

„Gen solidarności” do dziś każe Polsce angażować się w pomoc innym krajom w potrzebie. Solidarność przybiera zarówno postać pomocy rozwojowej i humanitarnej (ostatnio w obliczu pandemii COVID-19), wspierania innych państw w procesie transformacji, szczególnie państw Partnerstwa Wschodniego oraz Bałkanów Zachodnich, ale też udziału w misjach pokojowych i wojskowych UE, OBWE, NATO oraz innych organizacji międzynarodowych. Wspominając tę szczególną rocznicę, Polska łączy się ze wszystkimi narodami dążącymi ku wolności i demokracji w swoich krajach.

Scheduled ical Google outlook Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe 🗓

W dniach 14-17 listopada 2022 r. odbył się II Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe, międzynarodowy festiwal twórczości telewizji publicznych Europy Środkowo-Wschodniej zainicjowany przez Telewizję Polską.
22 11.2022 Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
11 11.2022 Aktualności

Czytaj PL 2022 🗓

Wystartowała 8. edycja Czytaj PL – największa tego typu akcja w Polsce promująca czytelnictwo!
03 11.2022 Aktualności