6.10.2022 Literatura

Premiera „Rozmów z Niną“

Książka przedstawia rozmowy matki (autorki książki) z córką Ninką, która cierpi na epilepsję i autyzm i właściwie nie potrafi mówić.

Dwujęzyczna książka Ewy Sipos pt. „Rozmowy z Niną“, którą wydaje Klub Polski, będzie mieć swoją premierę 6 października (czwartek) o godz. 18.00 w Instytucie Polskim w Bratysławie. Rozmowę z autorką poprowadzi Małgorzata Wojcieszyńska. Ewa Sipos zaprezentuje się tego wieczora także jako wokalistka, a wspomagać ją będzie Adam Hudec.

Scheduled ical Google outlook Literatura

Imaginarium – sztuka polskich kobiet 🗓

Wyobraźnia – czyli to, co łączy artystów, stała się punktem wyjścia do zorganizowania w Instytucie wyjątkowego wieczoru malarsko – poetycko – muzycznego.
23 03.2023 Literatura, Muzyka, Wystawy

Polska biblioteka blisko Was: Aleksander Fredro 🗓

Z okazji 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry zapraszamy na spotkanie z cyklu Polska biblioteka blisko Was, podczas którego studenci i osoby zainteresowane będą mogły zapoznać się z twórczością komediową i poetycką tego polskiego dramaturga i pisarza poprzez fragmenty wybranych utworów, niektóre nawet w formie audiowizualnej.
07 03.2023 Literatura

7. Polskie Dni: Cześć, Prešov! 🗓

Dni Polskie już po raz siódmy zawitają do Preszowa. Ich celem jest tradycyjnie przyciągnąć uwagę na polską kulturę, sztukę, muzykę, film i turystykę. Serdecznie zapraszamy do Preszowa, program jest naprawdę bogaty!
03 10.2022 27 10.2022 Film, Inne, Literatura, Muzyka, Wystawy