6.12.2022 - 16.01.2023 Wystawy

Twórczość z naszych szeregów | Anna Jagodová: U źródła

Tradycyjnie w grudniu w galerii Instytutu Polskiego wystawiane są prace Polaków mieszkających na Słowacji, dzięki którym wzbogacili oni słowacką kulturę.

W tym roku na wystawie, której głównym organizatorem jest Klub Polski, stowarzyszenie Polaków i ich przyjaciół na Słowacji, będzie można zobaczyć prace słowacko-polskiej malarki Anny Jagodovej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Obrazy Anny Jagodovej przenika lekka atmosfera snu i surrealistycznego lub czysto poetyckiego połączenia rzeczy, owoców, zwierząt, ludzi. Jej twórcza intuicja i wyobraźnia wydają się dyskretne i nienachalne, ale jednocześnie pozwalają młodej artystce przekroczyć własny realizm.

Wystawa będzie czynna do 20 stycznia 2023 roku.

6.12 / 18:00 Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

www.polonia.sk

from to
Scheduled ical Google outlook Wystawy

Jerzy Nowosielski 🗓

W czerwcu zaprezentujemy twórczość i osobowość Jerzego Nowosielskiego, polskiego malarza, rysownika, scenografa, filozofa i teologa prawosławnego, uważanego za jednego z najważniejszych współczesnych ikonografów.
22 06.2023 Wystawy

Tomasz Sobecki: Toruń | miasto Mikołaja Kopernika

Po Bratysławie wystawa artystycznych zdjęć dr Tomasza Sobeckiego, znanego toruńskiego fotografa, trafi również do Państwowej Biblioteki Naukowej w Bańskiej Bystrzycy, gdzie będzie ona dostępna do 18 sierpnia.
07 06.2023 Wystawy

Wystawa Rzeczpospolita Wielu Narodów 🗓

Od końca XIV do końca XVIII wieku na terenie dzisiejszej Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi istniała wyjątkowa republika, będąca niegdyś największym państwem europejskim, która zamiast ekspansji zbrojnej powstała w wyniku pokojowego połączenia Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.
11 05.2023 Muzyka, Wystawy