24.01.2023 Muzyka

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Zapraszamy na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, obchodzonej tradycyjnie 27 stycznia, zapraszamy na koncert czołowej polskiej skrzypaczki i pedagog Anny Gutowskiej, laureatki międzynarodowych nagród, w akompaniamencie pianisty Sebastiana Nawrockiego i z udziałem studentek Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu Stephanie Neubauer, Leny Krzanowskiej i Aleksandry Mikołajczyk. W programie koncertu znajdą się utwory żydowskie i nie tylko, autorstwa kompozytorów jak: M. Bruch, J. Achron, A. Vivaldi, V. Azarashvili, J. Heifetz/A. Volkoviski, E. Morricone, G. Perlman i R. Twardowski.

24.01 / 17:00 Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

Scheduled ical Google outlook Muzyka

Recital fortepianowy Eryka Koszeli 🗓

W grudniu odbędzie się koncert Eryka Koszeli, laureata głównej nagrody tegorocznego XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Petra Toperczera w Koszycach oraz nagrody EMCY dla najlepszego uczestnika konkursu.
14 12.2023 Muzyka

Bratislava Mozart Festival 2023: Olga Pasiecznik 🗓

Jak naprawdę brzmiała muzyka Mozarta? Jak wyglądało środowisko kulturowe XVIII-wiecznego Pressburga? Czy wszystko naprawdę zostało odkryte i wyjaśnione?
21 11.2023 Muzyka