24.01.2023 Muzyka

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Zapraszamy na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, obchodzonej tradycyjnie 27 stycznia, zapraszamy na koncert czołowej polskiej skrzypaczki i pedagog Anny Gutowskiej, laureatki międzynarodowych nagród, w akompaniamencie pianisty Sebastiana Nawrockiego i z udziałem studentek Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu Stephanie Neubauer, Leny Krzanowskiej i Aleksandry Mikołajczyk. W programie koncertu znajdą się utwory żydowskie i nie tylko, autorstwa kompozytorów jak: M. Bruch, J. Achron, A. Vivaldi, V. Azarashvili, J. Heifetz/A. Volkoviski, E. Morricone, G. Perlman i R. Twardowski.

24.01 / 17:00 Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

Scheduled ical Google outlook Muzyka

Imaginarium – sztuka polskich kobiet 🗓

Wyobraźnia – czyli to, co łączy artystów, stała się punktem wyjścia do zorganizowania w Instytucie wyjątkowego wieczoru malarsko – poetycko – muzycznego.
23 03.2023 Literatura, Muzyka, Wystawy

Koncert Orkiestry Symfonicznej VŠMU pod batutą Marcina

W marcu znany polski dyrygent Marcin Sompoliński z Poznania poprowadzi dwa koncerty Orkiestry Symfonicznej VŠMU, której członkami są głównie studenci Wydziału Smyczków i Instrumentów Dętych VŠMU w Bratysławie.
13 03.2023 15 03.2023 Muzyka

Recital fortepianowy Piotra Pawlaka 🗓

W przeddzień pierwszej rocznicy agresji Rosji na Ukrainę odbędzie się recital fortepianowy młodego i utalentowanego polskiego pianisty Piotra Pawlaka, który jest laureatem nagrody dyrektora Instytutu Polskiego w Bratysławie na Międzynarodowym Forum Pianistyczne "Bieszczady bez granic" w Sanoku (2022).
23 02.2023 Muzyka