23.02.2023 Muzyka

Recital fortepianowy Piotra Pawlaka

W przeddzień pierwszej rocznicy agresji Rosji na Ukrainę odbędzie się recital fortepianowy młodego i utalentowanego polskiego pianisty Piotra Pawlaka, który jest laureatem nagrody dyrektora Instytutu Polskiego w Bratysławie na Międzynarodowym Forum Pianistyczne "Bieszczady bez granic" w Sanoku (2022).

Mimo młodego wieku Piotr Pawlak był także laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Maj Lind w Helsinkach oraz Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Darmstadt. Koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Litwie, Węgrzech, Gruzji, Danii, Belgii, Austrii i Chinach. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

W repertuarze koncertu znajdą się utwory polskich kompozytorów Juliusza Zarębskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina.

Koncert fortepianowy Piotra Pawlaka dedykowany jest również ofiarom niesprowokowanej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę z okazji 1. rocznicy wybuchu tego konfliktu wojennego.

23.02 / 17:00 Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

Scheduled ical Google outlook Muzyka

Sharpe festival 2024 🗓

Pod koniec kwietnia odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego festiwalu muzycznego Sharpe, który jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali showcase'owych na Słowacji.
25 04.2024 27 04.2024 Muzyka

Unleashed Cooperation 🗓

Polski kwintet jazzowy Unleashed Cooperation odwiedzi w kwietniu Słowację. Nazwa zespołu odzwierciedla fascynację różnorodnością wielu stylów muzycznych, którymi zajmują się muzycy.
20 04.2024 27 04.2024 Muzyka

Wolność i ucisk – śmierć i odkupienie

Państwowa Filharmonia w Koszycach zaprezentuje koncert poświęcony smutnej 80. rocznicy deportacji żydowskich kobiet z Koszyc oraz pamięci zamordowanych ofiar.
11 04.2024 Muzyka