16.02.2023 Film

Wendelin Haber, ojciec Euroregionu Tatry

Zapraszamy na projekcję filmu poświęconego Wendelinowi Haberowi, jednemu z założycieli Euroregionu Tatry oraz jego pierwszemu i wieloletniemu prezesowi, a także prezesowi honorowemu.

Był również byłym burmistrzem Łapsz Niżnych. Kreślił śmiałe wizje rozwoju pogranicza polsko-słowackiego i dbał o ich skuteczną realizację. Podpisał pierwszą deklarację o utworzeniu EUWT TATRY w 2007 roku, a następnie przez kilka lat przewodniczył pierwszej grupie roboczej, która pracowała nad dokumentami założycielskimi tego ugrupowania. Przy okazji projekcji odbędzie się prezentacja działań tego ugrupowania oraz programu Interreg Polska-Słowacja.

16.02 / 17:00 Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

Scheduled ical Google outlook Film

Art as Evidence: Co zrobiliście Rosjanom? 🗓

Projekt EUNIC Bratislava Art as Evidence zakończy się na początku listopada.
05 11.2023 Film

Film Chleb i sól w słowackich kinach

Debiut fabularny młodego polskiego reżysera Damiana Kocura zwrócił na siebie uwagę dzięki premierze na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył Specjalną Nagrodę Jury w sekcji Orizzonti.
02 11.2023 Film

Cześć, Prešov! 8. Dni Polskie w Preszowie

Dni Polskie w Preszowie odbędą się już po raz ósmy! Ich celem jest tradycyjnie zwrócenie uwagi na polską kulturę, sztukę, muzykę, film i turystykę. Serdecznie zapraszamy do Preszowa, program jest naprawdę bogaty!
08 10.2023 18 11.2023 Film, Literatura, Muzyka, Wystawy