25.01.2023 Aktualności

Głosuj na Warszawę w finałowej stawce plebiscytu European Best Destinations 2023

Warszawa, jako jedyne miasto w Polsce, została nominowana do finału prestiżowego konkursu „European Best Destinations 2023”. Oznacza to, że stolica Polski znalazła się w gronie 20 najbardziej atrakcyjnych turystycznie europejskich miast i regionów.

Tytuł European Best Destination przyznawany jest od 2009 roku przez organizację o tej samej nazwie z siedzibą w Brukseli. Organizacja współpracuje z kilkuset destynacjami oraz z Komisją Europejską, aby promować turystykę i kulturę w Europie.

Już sama  obecność w finałowej stawce plebiscytu jest wielkim wyróżnieniem, jednak ambicje stolicy sięgają jeszcze wyżej. Wierzymy, że Warszawa ma szansę znaleźć się w ścisłej czołówce stawki i stać się jednym z najchętniej wybieranych celów podróży w Europie.

20 stycznia, rozpoczęło się głosowanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Aby oddać głos, należy wejść na stronę www.glosujnawarszawe.pl lub www.voteforwarsaw.pl i zagłosować na stolicę. Można to robić codziennie do 10 lutego. Procedura jest prosta – bez rejestracji czy formularzy zgłoszenia. Po prostu: klik na miniaturę fotograficzną Warszawy.

Głosujemy na Warszawę!

Scheduled ical Google outlook Aktualności

Program Instytutu Polskiego w Bratysławie | KWIECIEŃ

Zapraszamy do przeczytania lub pobrania programu Instytutu Polskiego w Bratysławie na kwiecień 2023 r. w języku słowackim.
29 03.2023 Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 r. zamordowali w Markowej rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami.
24 03.2023 Aktualności

Program Instytutu Polskiego w Bratysławie | MARZEC

Zapraszamy do przeczytania lub pobrania programu Instytutu Polskiego w Bratysławie na marzec 2023 r. w języku słowackim.
02 03.2023 Aktualności