10.03.2023 - 9.04.2023 Wystawy

Design bez granic

Po raz pierwszy w historii projektu Design bez granic znaczące dzieła z historii wystawy będzie można oglądać od 10 marca do 9 kwietnia 2023 roku w Galerii Umelka w Bratysławie.

Wystawa podzielona jest na dwa segmenty: współczesne tkaniny i współczesną biżuterię. Tytuł wystawy wskazuje na międzynarodowy charakter inicjatywy, dialog regionalny, przynależność do Europy oraz przenikanie granic między różnymi sektorami artystycznymi.

Na wystawie będzie można zobaczyć także obiekty kilkunastu artystów o międzynarodowej renomie, w tym polskich, takich jak: Anna Siedlecka, Radek Achramowicz, Izabela Sroka, Julia Cybis, Jolanta Gazda, Justyna Kowalska, Katarzyna Gemborys, Luiza Mężyńska, Marek Błażucki, Martyna Woszczak, Paulina Sołtyszewska, Sara Gackowska, Zuzanna Wojcik, a przede wszystkim Oskar Zięta, który jest jednym z najbardziej znanych na świecie polskich projektantów (własne studio projektowe Zieta Prozessdesign). Kuratorzy zapraszają na dwa oprowadzania w trakcie trwania wystawy: 18 marca i 19 marca o godz. 16:00.

Od 10.03 Bratysława, Galeria Umelka, Dostojevského rad 2

from to
Scheduled ical Google outlook Wystawy

Bielsko-Biała: Polska Stolica Kultury 2026 🗓

Miasto Bielsko-Biała otrzymało tytuł Polskiej Stolicy Kultury na rok 2026.
25 06.2026 21 08.2026 Wystawy

Koncert: Muzyka i sztuki plastyczne 🗓

W ramach 71. edycji festiwalu Piešťany 2026, który jest najstarszym nieprzerwanie działającym festiwalem muzycznym na Słowacji, Instytut Polski we współpracy z Domem Sztuki Filharmonii Słowackiej przygotował wyjątkowy wieczór poświęcony kobietom i ich odwadze.
08 06.2026 Muzyka, Wystawy

Marzę o deszczu: CENTRALA 🗓

Niezależna instytucja artystyczna tranzit.sk prezentuje międzynarodową wystawę zbiorową „Marzę o deszczu”, która bada wodę i deszcz nie tylko jako zjawiska naturalne, ale także jako nośniki pamięci kulturowej i rytuałów. Znaczący wkład polski w tę tematykę stanowi udział prestiżowego warszawskiego studia architektonicznego CENTRALA (Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis).
27 05.2026 28 05.2026 Wystawy