7.03.2023 Dyskusje publiczne, Polonia

Poznajmy się, proszę: M. Frecer, P. Chrzanowski

Klub Polski oraz Instytut Polski w Bratysławie zapraszają na kolejny odcinek spotkania z serii „Poznajmy się, proszę“.

Celem tej serii jest prezentacja interesujących Polaków i Słowaków polskiego pochodzenia. Tym razem gospodyni wieczoru Małgorzata Wojcieszyńska przedstawi polskich lekarzy, którzy pracują na Słowacji. Jej gośćmi będą psychiatra i psychoterapeutka Magda Frecer oraz stomatolog Piotr Chrzanowski, którzy opowiedzą m.in. o tym, jak stawiali swoje pierwsze kroki wśród lekarzy na Słowacji, czy otrzymali od nich pomocną dłoń a także porównają poziom wykształcenia medycznego w Polsce i na Słowacji.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 7 marca, o godz. 18.00 w Instytucie Polskim w Bratysławie, Nám SNP 27. Wstęp wolny. Muzycznymi gośćmi będą Natalia i Marián Hamadowie oraz Stano Stehlik.

Scheduled ical Google outlook Dyskusje publiczne >Polonia

Wieczorek dyskusyjny ÚPN: Rok 1938 – Polska

Wrześniowy Wieczór Dyskusyjny Instytutu Pamięci Narodu poświęcony będzie tematowi" Rok 1938 – Polska i Słowacja wobec kryzysu monachijskiego.
28 09.2023 Dyskusje publiczne

Wieczorek dyskusyjny ÚPN: Początki destalinizacji w Polsce

Marcowy Wieczorek Dyskusyjny ÚPN poświęcony będzie tematowi początków destalinizacji w Polsce i Czechosłowacji, czyli procesowi likwidacji kultu osobowości Józefa Wissarionowicza Stalina, który miał głębokie znaczenie historyczne w drugiej połowie lat 50. XX wieku.
30 03.2023 Dyskusje publiczne

Poznajmy się, proszę: M. Bieniada, R. Zwiewka

Kolejny odcinek cyklu Klubu Polskiego i Instytutu Polskiego w Bratysławie pod hasłem „Poznajmy się, proszę“ będzie nawiązywać do 33 rocznicy Aksamitnej Rewolucji w Czechosłowacji.
15 11.2022 Dyskusje publiczne