30.03.2023 Dyskusje publiczne

Wieczorek dyskusyjny ÚPN: Początki destalinizacji w Polsce i Czechosłowacji

Marcowy Wieczorek Dyskusyjny ÚPN poświęcony będzie tematowi początków destalinizacji w Polsce i Czechosłowacji, czyli procesowi likwidacji kultu osobowości Józefa Wissarionowicza Stalina, który miał głębokie znaczenie historyczne w drugiej połowie lat 50. XX wieku.

30.3 / 17:00, Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

www.upn.gov.sk

Z ramienia strony polskiej w dyskusji weźmie udział dr hab. Mirosław Szumiło, pracownik naukowy Instytutu Pamięci Narodowej i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Słowacki dyskutant zostanie potwierdzony w marcu.

Scheduled ical Google outlook Dyskusje publiczne

Wykład prof. Józefa Robakowskiego 🗓

Prezentacją typu Artist Talk czołowego polskiego artysty wizualnego i filmowca eksperymentalnego Józefa Robakowskiego Galeria Liptowska inauguruje nowy międzynarodowy naukowo-badawczy i prezentacyjny cykl wykładów, konferencji i publikacji State of Art.
07 11.2023 Dyskusje publiczne

Poznajmy się, proszę: Joanna Kożuch, Natalia Konicz-Hamada

Klub Polski oraz Instytut Polski w Bratysławie zapraszają na kolejny odcinek spotkania z cyklu „Poznajmy się, proszę“, którego celem jest prezentacja interesujących Polaków i Słowaków polskiego pochodzenia.
24 10.2023 Dyskusje publiczne

Refleksje architektury 🗓

Tegoroczny cykl wykładów poświęconych współczesnym trendom w architekturze pt. Refleksje architektury, skupi się na polskiej scenie architektonicznej.
02 10.2023 23 10.2023 Dyskusje publiczne