20.04.2023 - 23.04.2023 Muzyka

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Petera Toperczera

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Petera Toperczera w Koszycach, którego pierwsza edycja odbyła się w 1993 roku, organizowany jest dla uczniów szkół artystycznych w wieku 6 - 17 lat.

Konkurs odbędzie się w dwóch turach i w czterech kategoriach wiekowych. W tym roku w konkursie pianistycznym wezmą udział również młodzi i utalentowani polscy pianiści. Mistrzostwo uczestników w każdej kategorii oceniać będzie 10-osobowe jury złożone z osobistości sztuki wykonawczej w dziedzinie fortepianu oraz pedagogów fortepianu. Jednym z jurorów będzie także prof. Marian Sobula, polski pianista i pedagog z bogatą kolekcją najbardziej prestiżowych nagród pianistycznych.

20-23.04 Koszyce, ZUŠ Márie Hemerkovej, Hlavná 68

www.competition.zuske.sk

from to
Scheduled ical Google outlook Muzyka

Mosty Gesharim: Robert Kuśmierski 🗓

Mosty Gesharim od ponad dwóch dekad łączą środkowoeuropejską przestrzeń kulturalną. W ramach projektu współpracy wyszehradzkiej spotykają się czołowi polscy, słowaccy, czescy i węgierscy artyści i muzycy.
21 09.2023 Muzyka

Premiera teledysku do piosenki Szpieg 🗓

Klub Polski zrealizował kolejny teledysk - tym razem do piosenki „Szpieg“ (muz. Stano Stehlik, słowa: Małgorzata Wojcieszyńska) z najnowszej płyty Klubu p.t. „Bardzo ważna rzecz“.
21 09.2023 Muzyka

Rock w Muzeum: Wild Flame 🗓

Wrocławsko-ostrowski zespół Wild Flame w sierpniu zagości na scenie Muzeum Handlu, oferując dynamiczną mieszankę bluesa, soulu, rocka i funku.
31 08.2023 Muzyka