15.04.2023 Muzyka

Premiera płyty Bardzo ważna rzecz

Słowacy i Polacy mieszkający na Słowacji stoją za najnowszym albumem muzycznym Bardzo ważna rzecz.

Filarem projektu jest słowacki kwartet smyczkowy Laugaricio, którym kieruje prezes Klubu Polskiego Marek Berky. Drugim zespołem muzycznym zaangażowanym w projekt jest słowacka grupa JaBlCo, a wokalistami są Polacy, jak i Słowacy polskiego pochodzenia: Ewa Sipos, Natalia Konicz-Hamada, Marián Hamada, Mania Hamada, Daniel Hamada, Apolonia Żak, Tomasz Olszewski, Barbora Berkyová, Ryszard Zwiewka i Piotr Michna. W projekcie muzycznym biorą udział także Juraj Griglák (gitara basowa), Emil Szajewski (klarnet) i Arkadiusz Kugler (perkusje), a także Andriana Gnydenko z Ukrainy.

15.04 / 18:00 Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

polonia.sk

Scheduled ical Google outlook Muzyka

Olga Pasiecznik i Natalia Pasiecznik: Recital pieśni

24 lutego przypada druga rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Z tej okazji zapraszamy na koncert pieśni polskich i ukraińskich w wykonaniu sopranistki Olgi Pasiecznik i pianistki Natalii Pasiecznik.
27 02.2024 Muzyka

Iwaszkiewicz – Szymanowski – Król Roger |

20 lutego 1894 r. w Kalniku na terenie dzisiejszej Ukrainy (obwód winnicki) urodził się jeden z najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku, Jarosław Iwaszkiewicz.
26 02.2024 Muzyka

KONCERT ODWOŁANY | Międzynarodowy Dzień Pamięci o

W związku z nagłą hospitalizacją Pana Miroslava Ráca, koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu we wtorek 30 stycznia 2024 r. w Instytucie Polskim w Bratysławie zostaje odwołany. Dziękujemy za zrozumienie.
30 01.2024 Muzyka