20.04.2023 - 22.04.2023 Muzyka

Sharpe festival 2023

W drugiej połowie kwietnia odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego festiwalu muzycznego Sharpe, który jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali showcase'owych na Słowacji.

W tym roku na festiwalu wystąpi również polski zespół Izzy and the Black Trees, który dzięki surowej punkowej energii wspartej hałaśliwymi gitarowymi riffami zyskuje coraz większe uznanie w świecie polskiej muzyki alternatywnej. Zespół wydał do tej pory dwie płyty, a jego utwory można było usłyszeć w BBC 6 Music i KEXP.

Kolejnym polskim gościem na festiwalu będzie duet Wczasy, którego muzyka łączy polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Ich debiutancki album Zawody podbił serca wielu słuchaczy i recenzentów, niektórzy uznali go nawet za manifest pokoleniowy.

Harmonogram koncertów zostanie zamieszczony na stronie internetowej festiwalu w miesiącu kwietniu.

20-22.04 Bratysława, Nová Cvernovka, Račianska 78

sharpe.sk

from to
Scheduled ical Google outlook Muzyka

Mosty Gesharim: Robert Kuśmierski 🗓

Mosty Gesharim od ponad dwóch dekad łączą środkowoeuropejską przestrzeń kulturalną. W ramach projektu współpracy wyszehradzkiej spotykają się czołowi polscy, słowaccy, czescy i węgierscy artyści i muzycy.
21 09.2023 Muzyka

Premiera teledysku do piosenki Szpieg 🗓

Klub Polski zrealizował kolejny teledysk - tym razem do piosenki „Szpieg“ (muz. Stano Stehlik, słowa: Małgorzata Wojcieszyńska) z najnowszej płyty Klubu p.t. „Bardzo ważna rzecz“.
21 09.2023 Muzyka

Rock w Muzeum: Wild Flame 🗓

Wrocławsko-ostrowski zespół Wild Flame w sierpniu zagości na scenie Muzeum Handlu, oferując dynamiczną mieszankę bluesa, soulu, rocka i funku.
31 08.2023 Muzyka