9.05.2023 Inne

Dzień Europy

Współorganizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej na Słowacji, Parlament Europejski - Kancelarię na Słowacji oraz bratysławskie zgrupowanie zagranicznych instytucji kulturalnych i dyplomatycznych EUNIC, Dzień Europy jest świętem założenia Unii Europejskiej.

Podczas programu kulturalno-edukacyjnego w Starej Hali Targowej w Bratysławie publiczność będzie miała okazję zapoznać się z działalnością kulturalną i językową poszczególnych przedstawicielstw dyplomatycznych.

W wydarzeniu weźmie udział również Instytut Polski w Bratysławie – zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie będzie można m.in. zaplanować letnie wakacje w Polsce, dowiedzieć się więcej o polskich wynalazcach czy zagrać w grę o polskiej żywności. Będzie nam również miło, jeśli weźmiecie udział w loterii o książki polskich autorów – wystarczy rozwiązać wszystkie 4 quizy i zostawić nam swoje dane kontaktowe. Czekamy na Was z niecierpliwością!

9.05 / 9:00 – 14:00 Bratysława, Stará Tržnica, Nám. SNP

www.ec.europa.eu/slovensko

Scheduled ical Google outlook Inne

Dzień Języka Polskiego 🗓

Popularna impreza Bliżej Polski w Bańskiej Bystrzycy jest kontynuacją cyklu mającego na celu promocję Polski, języka polskiego i studiów polonistycznych w Katedrze Języków Słowiańskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
21 02.2024 Inne

Wieczór Ludwika Zamenhofa 🗓

Uroczysty wieczór, organizowany przez Esperanta societo Bratislava, odbędzie się z okazji 164. rocznicy urodzin Ludovita Lazara Zamenhofa, polskiego twórcy najsłynniejszego sztucznego języka - esperanto.
13 12.2023 Inne

Odkrywaj pogranicze z Programem Interreg Polska-Słowacja 🗓

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Interreg V-A Polska-Słowacja zaprasza na wydarzenie związane z obchodami Dnia Współpracy Interreg, podczas którego odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o wynikach Programu, tradycjach, kulturze i najważniejszych atrakcjach polsko-słowackiego pogranicza.
07 10.2023 Inne, Muzyka, Wystawy