25.06.2023 - 30.06.2023 Muzyka

Festiwal Gitarowy im. J. K. Mertza: Franciszek Wieczorek

Festiwal Gitarowy im. J. K. Mertza odbywa się w Bratysławie od 1976 roku. Jego 47. edycja oferuje szeroki wachlarz koncertów gitarowych w Bratysławie.

Jednym z gości festiwalu będzie polski gitarzysta dr Franciszek Wieczorek, który poprowadzi kurs mistrzowski (25-27 maja) i wygłosi wykłady. Jest aktywnym muzykiem, pedagogiem, organizatorem wydarzeń kulturalnych i wydawcą. Najbardziej znany jest jako gitarzysta i założyciel Śląskiego Oktetu Gitarowego. Wykonał ponad 1000 koncertów solowych i kameralnych w Polsce i krajach europejskich. Ostatnio jego działalność koncertowa związana jest z zespołem Wieczorek Guitar Trio. Jego uczniowie i studenci zdobyli do tej pory ponad 160 nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych. Jest arbitrem konkursów i wykładowcą międzynarodowych kursów muzycznych.

25.-30.06 Bratysława

www.jkmertz.com

from to
Scheduled ical Google outlook Muzyka

Mosty Gesharim: Robert Kuśmierski 🗓

Mosty Gesharim od ponad dwóch dekad łączą środkowoeuropejską przestrzeń kulturalną. W ramach projektu współpracy wyszehradzkiej spotykają się czołowi polscy, słowaccy, czescy i węgierscy artyści i muzycy.
21 09.2023 Muzyka

Premiera teledysku do piosenki Szpieg 🗓

Klub Polski zrealizował kolejny teledysk - tym razem do piosenki „Szpieg“ (muz. Stano Stehlik, słowa: Małgorzata Wojcieszyńska) z najnowszej płyty Klubu p.t. „Bardzo ważna rzecz“.
21 09.2023 Muzyka

Rock w Muzeum: Wild Flame 🗓

Wrocławsko-ostrowski zespół Wild Flame w sierpniu zagości na scenie Muzeum Handlu, oferując dynamiczną mieszankę bluesa, soulu, rocka i funku.
31 08.2023 Muzyka