6.09.2023 - 18.09.2023 Wystawy

Obraz natury

Prezentowana w Galerii Umelka w Bratysławie od 6-18 września 2023 wystawa Obraz natury jest spotkaniem trzech osobowości artystycznych. Maciej Aleksandrowicz,Tomasz Milanowski oraz Błażej Ostoja Lniski to twórcy o uznanej renomie, czynnie uczestniczący w życiu artystycznym i odnoszący sukcesy w kraju i na arenie międzynarodowej.

To także oddani swojej misji profesorowie warszawskiej ASP, od lat budujący oblicze rodzimej uczelni. Profesor Błażej Ostoja Lniski obecnie pełni funkcje rektora warszawskiej ASP, Tomasz Milanowski jest dziekanem Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Profesor Maciej Aleksandrowicz kieruje wyjątkowym miejscem w skali światowej, miejscem spotkań artystów z różnych stron świata czyli Centrum Rzeźby Polskiej w Oronsku.

Artyści wspólnie deklarują w swojej twórczości fascynacje naturą, która jest dla artystów niewyczerpanym źródłeminspiracji. Stworzyli własną, dojrzałą i orginalną wizje natury. Spotkanie trzech osobowości artystycznych i prezentacja ich dzieł w przestrzeni wystawienniczej Galerii Umelka jest na pewno szansą na kontemplacje sztuki najwyższej próby. Pomysłodawcą, organizatorem i kuratorem jest Mirosław Lewandowski, polski kolekcjoner, marszand, mecenas kultury od ponad 30 lat mieszkający w Pradze w Czechach. Od wielu lat odkrywa i prezentuje interesujące postawy artystyczne stając się ambasadorem sztuki polskiej w Czechach i na Słowacji.

from to
Scheduled ical Google outlook Wystawy

Sztuka z naszych szeregów: Veni Vidi Amavi

Tegoroczna wystawa Klubu Polskiego pod tytułem „Veni Vidi Amavi - Przybyłam, zobaczyłam, pokochałam - to wystawa 22 zdjęć 22 Polek lub Słowaczek polskiego pochodzenia na tle 22 ich ulubionych miejsc na Słowacji.
07 12.2023 09 02.2024 Wystawy

Szopki krakowskie 🗓

Wystawa fotograficzna w Galerii Nieformalnej Instytutu Polskiego zaprezentuje unikatowe szopki krakowskie.
05 12.2023 14 01.2024 Wystawy

Iwona Germanek: Różowy nie istnieje | Miesiąc

Iwona Germanek to polska intermedialna artystka wizualna, która łączy klasyczną fotografię z technikami specjalnymi, wykorzystuje kolaż analogowy i cyfrowy, a w swoich pracach porusza tematy rodziny, zapominania, depresji, a także abstrakcji.
03 11.2023 30 11.2023 Wystawy