20.09.2023 Aktualności

„Wstęga nadziei” w Bratysławie

W sobotę 16 września 2023 r. z wizytą w Bratysławie przebywała kilkunastoosobowa delegacja śląskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków, która zwiedziła wystawę „Papier – włókno – tkanina”.

Z tej okazji członkowie ZPAT przywieźli nawiązującą do wystawy 35-metrową „Wstęgę nadziei” w barwach narodowych Ukrainy, wykonaną przez 93 artystów, głównie z Polski i Litwy, ale też z innych krajów. Projekt zainicjowała Agnieszka Chrzanowska-Małys w I. rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę i wstęga od tamtej pory stale się wydłuża oraz jest pokazywana w różnych miejscach, stanowiąc symbol pamięci, poparcia i nadziei dla walczącej Ukrainy.

W Bratysławie wstęga została zaprezentowana zarówno w Instytucie Polskim w Bratysławie, jak i w najbardziej reprezentacyjnych miejscach jak Rynek Główny czy Zamek Bratysławski, spotykając się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem mieszkańców miasta, ale też i licznych turystów.

Scheduled ical Google outlook Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości 🗓

105 lat temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
11 11.2023 Aktualności

Niepodległa do hymnu! 🗓

Moja niepodległa, twoja niepodległa, nasza niepodległa! Uczcijmy razem fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego.
08 11.2023 Aktualności

Program Instytutu Polskiego w Bratysławie | LISTOPAD

Zapraszamy do przeczytania lub pobrania programu Instytutu Polskiego w Bratysławie na listopad i grudzień 2023 r. w języku słowackim.
30 10.2023 Aktualności