27.10.2023 Literatura

Bystra główka / Vševedko

Dr Silvia Subiak-Wtoreková przygotowała polsko-słowacką książkę dla dzieci w wieku szkolnym Bystra główka / Vševedko.

Książka zawiera szereg interesujących tematów, które można znaleźć w podręcznikach dla szkół podstawowych, ale dzieci spotykają się z nimi również w życiu codziennym. Jest pełna ilustracji samej autorki i jej zdjęć. W książce znalazły się takie tematy jak alfabet polski i słowacki, zasady dobrego zachowania w szkole, wychowanie komunikacyjne, przyroda i gospodarka odpadami, najmniejsze i największe zwierzęta w przyrodzie, poznawanie Polski i Słowacji, flagi i symbole narodowe, Tatry polskie i słowackie, święte drzewo Słowian i różne inne ciekawe tematy, którymi interesują się dzieci.

Jej prezentacja odbędzie się pod koniec października w Instytucie Polskim w Bratysławie.

27.10. / 17:00, Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

Scheduled ical Google outlook Literatura

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod

W niedzielę 24 marca 2024 r. po raz siódmy obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Tego dnia mija 80 lat od zamordowania przez Niemców rodziny Ulmów z Podkarpacia oraz wszystkich ukrywanych przez nią Żydów.
25 03.2024 Literatura

Bliżej Polski V 🗓

Bliżej Polski to kontynuacja cyklu, którego celem jest promocja Polski, języka polskiego oraz studiów polonistycznych na Katedrze Języków Słowiańskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
05 03.2024 20 03.2024 Inne, Literatura

Paulina Siegień: Miasto Bajka. Wiele historii Kaliningradu

Paulina Siegień je poľská novinárka, prekladateľka a rusistka, absolventka východných štúdií na Varšavskej univerzite.
09 11.2023 Literatura