7.10.2023 Inne, Muzyka, Wystawy

Odkrywaj pogranicze z Programem Interreg Polska-Słowacja

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Interreg V-A Polska-Słowacja zaprasza na wydarzenie związane z obchodami Dnia Współpracy Interreg, podczas którego odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o wynikach Programu, tradycjach, kulturze i najważniejszych atrakcjach polsko-słowackiego pogranicza.

W programie znajdą się występy zespołów folklorystycznych, koncert czy warsztaty gry na dudach oraz degustacja polskich i słowackich potraw regionalnych. Dla dzieci przygotowany jest spektakl teatralny z polskimi i słowackimi bajkami, a w parku odbędzie się wiele gier i zabaw z animatorami. Odkryj region pogranicza z Programem Interreg Polska-Słowacja!

7.10. / 13:00 Żylina, Zamek Budatin

pl.plsk.eu

Scheduled ical Google outlook Inne Muzyka Wystawy

Olga Pasiecznik i Natalia Pasiecznik: Recital pieśni

24 lutego przypada druga rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Z tej okazji zapraszamy na koncert pieśni polskich i ukraińskich w wykonaniu sopranistki Olgi Pasiecznik i pianistki Natalii Pasiecznik.
27 02.2024 Muzyka

Iwaszkiewicz – Szymanowski – Król Roger |

20 lutego 1894 r. w Kalniku na terenie dzisiejszej Ukrainy (obwód winnicki) urodził się jeden z najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku, Jarosław Iwaszkiewicz.
26 02.2024 Muzyka

Dzień Języka Polskiego 🗓

Popularna impreza Bliżej Polski w Bańskiej Bystrzycy jest kontynuacją cyklu mającego na celu promocję Polski, języka polskiego i studiów polonistycznych w Katedrze Języków Słowiańskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
21 02.2024 Inne