21.11.2023 Muzyka

Bratislava Mozart Festival 2023: Olga Pasiecznik

Jak naprawdę brzmiała muzyka Mozarta? Jak wyglądało środowisko kulturowe XVIII-wiecznego Pressburga? Czy wszystko naprawdę zostało odkryte i wyjaśnione?

Są to również pytania, które organizatorzy zadali sobie, tworząc dramaturgię Bratislava Mozart Festivalu 2023. Dziesiąta edycja przyniesie serię pięciu koncertów wraz z tradycyjnym programem towarzyszącym w formie kursów mistrzowskich.

We wtorek 21 listopada wystąpi polsko-ukraińska sopranistka Olga Pasiecznik w towarzystwie swojej siostry, pianistki Natalii Pasiecznik, które wykonają wybór pieśni W. A. Mozarta na sopran i fortepian. Olga Pasiecznik, jedna z najważniejszych współczesnych śpiewaczek w Polsce, we wrześniu tego roku została odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego.

21.11 / 19:00 Bratysława, Sala Koncertowa Dvorana, Akademia Sztuk Scenicznych, Zochova 1

Scheduled ical Google outlook Muzyka

Olga Pasiecznik i Natalia Pasiecznik: Recital pieśni

24 lutego przypada druga rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Z tej okazji zapraszamy na koncert pieśni polskich i ukraińskich w wykonaniu sopranistki Olgi Pasiecznik i pianistki Natalii Pasiecznik.
27 02.2024 Muzyka

Iwaszkiewicz – Szymanowski – Król Roger |

20 lutego 1894 r. w Kalniku na terenie dzisiejszej Ukrainy (obwód winnicki) urodził się jeden z najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku, Jarosław Iwaszkiewicz.
26 02.2024 Muzyka

KONCERT ODWOŁANY | Międzynarodowy Dzień Pamięci o

W związku z nagłą hospitalizacją Pana Miroslava Ráca, koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu we wtorek 30 stycznia 2024 r. w Instytucie Polskim w Bratysławie zostaje odwołany. Dziękujemy za zrozumienie.
30 01.2024 Muzyka