14.09.2023 Muzyka

Muzyka II. Rzeczpospolitej (1918 – 1945)

11 listopada będziemy obchodzić rocznicę odzyskania niepodległości, kiedy to 11 listopada 1918 roku, po 123 latach Polska ponownie pojawiła się na mapie świata.

Z tej okazji odbędzie się koncert Hanny Turonek, muzyk i solisty prestiżowej warszawskiej orkiestry Sinfonia Varsovia, z zespołem, który na klasycznych instrumentach zagra kompozycje muzyczne narodów zamieszkujących II. Rzeczpospolitą, takich jak Tatarzy, Ormianie, Huculi, Karaimi, Bojkowie i Ukraińcy.

Na koncercie wystąpią: Hanna Turonek (flecistka-pikulinistka), Karolina Matuszkiewicz (skrzypaczka, wokalistka i multiinstrumentalistka w dziedzinie instrumentów smyczkowych, kolanowych), Iwona Rapacz (wiolonczelistka), Marta Maślanka (cymbalistka, perkusistka) i Robert Siwak (perkusista).

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa „Polskie Gwiazdy w Hollywood”. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie. Wstęp wolny.

14.11 / 19:00 Bratysława, Teatro Colorato, Františkánske námestie 2

Scheduled ical Google outlook Muzyka

Olga Pasiecznik i Natalia Pasiecznik: Recital pieśni

24 lutego przypada druga rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Z tej okazji zapraszamy na koncert pieśni polskich i ukraińskich w wykonaniu sopranistki Olgi Pasiecznik i pianistki Natalii Pasiecznik.
27 02.2024 Muzyka

Iwaszkiewicz – Szymanowski – Król Roger |

20 lutego 1894 r. w Kalniku na terenie dzisiejszej Ukrainy (obwód winnicki) urodził się jeden z najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku, Jarosław Iwaszkiewicz.
26 02.2024 Muzyka

KONCERT ODWOŁANY | Międzynarodowy Dzień Pamięci o

W związku z nagłą hospitalizacją Pana Miroslava Ráca, koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu we wtorek 30 stycznia 2024 r. w Instytucie Polskim w Bratysławie zostaje odwołany. Dziękujemy za zrozumienie.
30 01.2024 Muzyka