14.12.2023 Muzyka

Recital fortepianowy Eryka Koszeli

W grudniu odbędzie się koncert Eryka Koszeli, laureata głównej nagrody tegorocznego XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Petra Toperczera w Koszycach oraz nagrody EMCY dla najlepszego uczestnika konkursu.

Młody i utalentowany polski pianista zagra utwory Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga A. Mozarta, Fryderyka Chopina i Claude’a Debussy’ego. Swoją grę doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez czołowych polskich i zagranicznych pianistów, jest laureatem licznych konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą (Wilno, Budapeszt, Koszyce, Łódź, Kraków) oraz stypendiów, w tym Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

14.12 / 17:00 Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

Scheduled ical Google outlook Muzyka

Olga Pasiecznik i Natalia Pasiecznik: Recital pieśni

24 lutego przypada druga rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Z tej okazji zapraszamy na koncert pieśni polskich i ukraińskich w wykonaniu sopranistki Olgi Pasiecznik i pianistki Natalii Pasiecznik.
27 02.2024 Muzyka

Iwaszkiewicz – Szymanowski – Król Roger |

20 lutego 1894 r. w Kalniku na terenie dzisiejszej Ukrainy (obwód winnicki) urodził się jeden z najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku, Jarosław Iwaszkiewicz.
26 02.2024 Muzyka

KONCERT ODWOŁANY | Międzynarodowy Dzień Pamięci o

W związku z nagłą hospitalizacją Pana Miroslava Ráca, koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu we wtorek 30 stycznia 2024 r. w Instytucie Polskim w Bratysławie zostaje odwołany. Dziękujemy za zrozumienie.
30 01.2024 Muzyka