21.02.2024 Inne

Dzień Języka Polskiego

Popularna impreza Bliżej Polski w Bańskiej Bystrzycy jest kontynuacją cyklu mającego na celu promocję Polski, języka polskiego i studiów polonistycznych w Katedrze Języków Słowiańskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.

W tym roku wydarzenie odbędzie się na początku marca, natomiast poprzedzi je Dzień Języka Polskiego organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Wykład, lekcję języka polskiego, quiz i warsztaty poprowadzi doc. Gabriela Olchowa, lektorka języka polskiego na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Medycznego w Bańskiej Bystrzycy.

21.02 / 10:00 15:00 Bańska Bystrzyca, Państwowa Biblioteka Naukowa, Lazovná 9

Scheduled ical Google outlook Inne

Bliżej Polski V 🗓

Bliżej Polski to kontynuacja cyklu, którego celem jest promocja Polski, języka polskiego oraz studiów polonistycznych na Katedrze Języków Słowiańskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
05 03.2024 20 03.2024 Inne, Literatura

Wieczór Ludwika Zamenhofa 🗓

Uroczysty wieczór, organizowany przez Esperanta societo Bratislava, odbędzie się z okazji 164. rocznicy urodzin Ludovita Lazara Zamenhofa, polskiego twórcy najsłynniejszego sztucznego języka - esperanto.
13 12.2023 Inne

Odkrywaj pogranicze z Programem Interreg Polska-Słowacja 🗓

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Interreg V-A Polska-Słowacja zaprasza na wydarzenie związane z obchodami Dnia Współpracy Interreg, podczas którego odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o wynikach Programu, tradycjach, kulturze i najważniejszych atrakcjach polsko-słowackiego pogranicza.
07 10.2023 Inne, Muzyka, Wystawy