27.02.2024 Muzyka

Olga Pasiecznik i Natalia Pasiecznik: Recital pieśni polskich i ukraińskich

24 lutego przypada druga rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Z tej okazji zapraszamy na koncert pieśni polskich i ukraińskich w wykonaniu sopranistki Olgi Pasiecznik i pianistki Natalii Pasiecznik.

Olga Pasiecznik (Pasichnyk) to światowej sławy śpiewaczka operowa, pochodząca z Ukrainy, która od wielu lat mieszka w Polsce, a obecnie jest związana z Polską Operą Królewską w Warszawie. W 2023 roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis“.

Natalia Pasiecznik (Pasichnyk) jest uznaną pianistką koncertową i kameralistką, laureatką wielu konkursów międzynarodowych. Obecnie mieszka w Sztokholmie, gdzie jest profesorem Królewskiej Akademii Muzycznej. Od niedawna pełni również funkcję dyrektora Instytutu Ukraińskiego w tym mieście.

Współorganizatorem koncertu dedykowanego walczącej Ukrainie w drugą rocznicę napaści Federacji Rosyjskiej na ten kraj jest Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Bratysławie we współpracy z Ambasadą Ukrainy w Republice Słowackiej.

27.02 / 18:30 Bratysława, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (Klaryski), ul. Klariská

Scheduled ical Google outlook Muzyka

Sharpe festival 2024 🗓

Pod koniec kwietnia odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego festiwalu muzycznego Sharpe, który jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali showcase'owych na Słowacji.
25 04.2024 27 04.2024 Muzyka

Unleashed Cooperation 🗓

Polski kwintet jazzowy Unleashed Cooperation odwiedzi w kwietniu Słowację. Nazwa zespołu odzwierciedla fascynację różnorodnością wielu stylów muzycznych, którymi zajmują się muzycy.
20 04.2024 27 04.2024 Muzyka

Wolność i ucisk – śmierć i odkupienie

Państwowa Filharmonia w Koszycach zaprezentuje koncert poświęcony smutnej 80. rocznicy deportacji żydowskich kobiet z Koszyc oraz pamięci zamordowanych ofiar.
11 04.2024 Muzyka