4.08.2021 - 8.08.2021 Film, Wydarzenia

X Kijowski Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych

Polskie filmy

Celem projektu jest prezentacja najlepszych polskich filmów krótkometrażowych ostatnich lat. Polska branża filmowa weźmie udział w warsztatowej części festiwalu, w celu wymiany doświadczeń z przedstawicielami ukraińskiego przemysłu filmowego.

5 sierpnia o godz. 19:00
Konkurs Międzynarodowy

KSIĘŻYC
Tomasz Popakul
Polska | 2020, 12 min.

Z jednej strony apokalipsa, z drugiej strony dzień jak co dzień. Na jakiejś niewidocznej warstwie pulsuje coś dziwnego.

5 sierpnia o godz. 20:30

CIAŁOŚĆ
Weronika Szyma
Polska | 2020, 6 min.

Spojrzenie w lustro zachęca bohaterkę do stopniowego odkrywania własnej cielesności. Na początku niepewnie, z dystansem, później odważniej i z zaciekawieniem. Spotkanie z własnym odbiciem pozwala na coraz śmielsze zgłębianie własnych pragnień, ale im odważniejsza w swoich gestach staje się kobieta, tym subtelniejsza staje się animacja. Zaczyna się erotyczna gra wizualnymi niedopowiedzeniami, fragmentami ciała, niewyraźnymi konturami. Zmysłowa eksploracja kobiecego ciała, wykorzystująca zderzenie czerni i bieli z feerią kolorów, pozostawia pole dla wyobraźni widza.

4-8 sierpnia, on-line

HIPOPOTAMY
Piotr Dumała
Polska | 2014, 13 min.

W rzece kąpie się kilka nagich kobiet z dziećmi, przypatruje się im z ukrycia grupka mężczyzn, decydują się zbliżyć, ich spotkanie przybiera dramatyczny przebieg inspirowany wydarzeniami z życia hipopotamów.

Więcej szczegółów

from to
Scheduled Film Wydarzenia