11.11.2021 - 17.11.2021 Aktualności, Film, Wydarzenia

Dni Filmów Krajów Grupy Wyszehradzkiej

11-17 listopada 2021

Po raz trzeci na Ukrainie odbędzie się festiwal pełnometrażowych filmów fabularnych, wyprodukowanych w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Tygodniowy festiwal organizuje zespół festiwalu “Molodist” dzięki wsparciu funduszu Grupy Wyszehradzkiej. Zapraszamy do zapoznania się z polskim programem festiwalu:

11 listopada 2021, 19:00 – otwarcie festiwalu.

Z okazji Dnia Niepodległości RP | Setna rocznica urodzin Andrzeja Munka

Zezowate szczęście (Polska, 1960, 92’)

Głównym bohaterem Zezowatego szczęścia jest Jan Piszczyk. Zwierza się on ze swoich dawnych perypetii naczelnikowi więzienia, do którego trafił i którego nie chce opuścić. Wspomnienia Piszczyka układają się w szereg epizodów…

12 listopada 2021, 19:00

Správa (Czechy / Niemcy / Polska / Słowacja, reż. –  Peter Bebjak, 94’)

Freddy i Walter, dwaj słowaccy Żydzi, trafiają do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Przy pomocy współwięźniów udaje im się uciec i powiadomić świat o hitlerowskich zbrodniach.

13 listopada 2021, 15:40

Żeby nie było śladów (Polska, 2021, reż. – Jan P. Matuszyński, 160’)

Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania.

15 listopada 2021, 19:00

Amatorzy (Polska, 2020, reż. – Iwona Siekierzyńska, 95’)

Historia zaczyna się w momencie, kiedy teatr KRZYŚKA Biuro Rzeczy Osobistych (tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywają festiwal. Nagrodą, ufundowaną przez zawodowy teatr jest zrealizowanie spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką “Grek Zorba”. Wspaniale by było wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki.

Więcej

Bilety

FACEBOOK

from to
Scheduled Aktualności >Film >Wydarzenia