22.03.2019 - 6.05.2019 Aktualności

Międzynarodowy konkurs na plakat „BALTIC POSTER CONTEST 2019. Reduce, Reuse, Rethink!”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej ogłasza międzynarodowy konkurs na plakat towarzyszący 10. Dorocznemu Forum Strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego, które odbędzie się w Gdańsku w dniach 12-13 czerwca 2019 roku.

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat z państw-uczestników Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego (tj. Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Polski, Szwecji) oraz Norwegii.

Prace biorące udział w Konkursie powinny odwoływać się do tematyki 10. Dorocznego Forum Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego w Gdańsku oraz zawierać frazę: „10th Annual Forum of the EU Strategy for the Baltic Sea Region, Gdańsk, Poland, 12-13 June 2019”. Opcjonalnie na pracy konkursowej może także znaleźć się hasło wydarzenia „Reduce, Reuse, Rethink”, które stanowi element logotypu Forum.

Organizator ustanawia następujące nagrody dla laureatów i osób wyróżnionych (maksymalnie 7 osób):
1.    Nagrody pieniężne dla laureatów Konkursu::
       I nagroda –  2000 EUR
       II nagroda – 1000 EUR
       III nagroda –  500 EUR
2.    Wystawa plakatów laureatów oraz osób wyróżnionych podczas Forum w Gdańsku
3.    Opublikowanie plakatów laureatów oraz osób wyróżnionych na stronie EUSBSR

Wręczenie dyplomów laureatom i osobom wyróżnionym odbędzie się podczas 10. Forum Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego w Gdańsku 12 lub 13 czerwca 2019 roku. Koszty transportu (do i z Polski oraz na terenie Polski) laureatów oraz osób wyróżnionych oraz koszty noclegów pokrywa Organizator.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz niezbędne formularze dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/baltic-poster-contest-2019 

Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do dnia 6 maja 2019 roku na adres mailowy:ddpk.sekretariat@msz.gov.pl


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

from to
Scheduled Aktualności

Det poetiska Europa (”Poetycka Europa”) #2: Polska

Co cechuje polską poezję współczesną? W jaki sposób funkcjonuje w polskojęzycznej przestrzeni publicznej? I w jakim stopniu dociera ona do Szwecji? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy rozmowy, drugiej z serii rozmów o współczesnej poezji europejskiej - zainicjowanej przez literacki magazyn online Örnen och Kråkan („Orzeł i Wrona”).
31 10.2024 Aktualności, Artykuły, Literatura, Litteratur, Wydarzenia

Koncert Akademii NOSPR wraz z Akademią Królewskiej

Wspólny koncert młodych muzyków grających w Akademiach działających przy Orkiestrach Symfonicznych – w Sztokholmie (Kungliga Filharmonikernas orkesterakademi) i Katowicach (Akademia NOSPR) – pod batutą Vincenta Kozlovsky’ego. W programie utwory Anny Clyne, Carla Nielsena, Witolda Lutoslawskiego i Grażyny Bacewicz. Wstęp wolny!
23 11.2024 Aktualności, Artykuły, Muzyka, Wydarzenia

Performance Pawła Kulczyńskiego podczas tegorocznej iluminacji instalacji

Powoli nadchodzi okres, kiedy każdy z nas pragnie rozświetlić mrok światłem. Serdecznie zapraszamy na obchody 52. rocznicy odsłonięcia dzieła polskiego artysty Władysława Hasiora ‘Słoneczny Rydwan’, które znajduje się na wzgórzu w Södertälje.
19 10.2024 Aktualności, Historia, Sztuka polska, Sztuki wizualne, Wydarzenia