25.07.2019 - 27.07.2019 Muzyka, Wydarzenia Norberg

Kasia Wolińska wśród artystów na Norbergfestival 2019 🗺

Kasia Wolińska to polska tancerka, choreografka i teoretyczka sztuki, która wystąpi ze swoim solowym performancem na tegorocznym Norbergfestival 2019 w Norberg, w czwartek 25 lipca o godz. 20.30.

Wolińska – urodzona w Gdańsku. Absolwentka wydziału Tańca i Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi, wydziału Tańca i choreografii na HZT Inter-University Centre for Dance (Międzyuniwersyteckim Centrum Tańca) w Berlinie. Ukończyła również Wydział Antropologii Kultury Uniwersytetu Łódzkiego. Stypendystka programu danceWEB 2015, rezydentka Centro Selva w Peru oraz Zarya AiR w Rosji. W 2016 uczestniczyła w programie rezydencyjnym Global Practice Sharing w Nowym Jorku, realizowanym przez Movement Research, we współpracy z Art Stations Foundation oraz Instytutem Muzyki i Tańca. Swoje autorskie prace pokazywała m.in. w HAU ( Berlin), Judson Church (Nowy Jork, w ramach programu GPS), Teatrze Studio (Warszawa, w ramach Sceny Tańca Studio), Het Veem (Amsterdam). Razem z pisarką i teoretyczką sztuki Fridą Sandstrom tworzy interdyscyplinarną platformę The Future Body At Work.

Norbergfestival to jeden z najbardziej cenionych festiwali w dziedzinie muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, zarówno w Szwecji, jak i na arenie międzynarodowej. Festiwal organizowany jest od 1999 roku na terenie opuszczonego obszaru górniczego Mimerlaven w Norberg.

Udział Kasi Wolińskiej w Norbergfestiwal jest częściowo finansowany przez Instytut Polski w Sztokholmie.

Więcej o Kasi Wolińskiej tutaj.

Więcej o festiwalu tutaj.

from to
Scheduled Muzyka >Wydarzenia
Norberg Map

Pokaz filmu „Isolering” (Izolacja) w kinie Zita

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "„Isolering” (Izolacja) w reżyserii Arka Delbowskiego, który odbędzie się 2 czerwca o godz 18 w Zita Folkets Bio w Sztokholmie.
02 06.2023 Kino, Wydarzenia

Wystawa plenerowa „V4 Kids: Fantastyczny spacer” oraz

Serdecznie zapraszamy na plenerową wystawę „V4 Kids: Fantasy walk” z pięknymi ilustracjami do książek dla dzieci z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4): Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Wystawy będą prezentowane na ogrodzeniach czterech ambasad V4 w Sztokholmie.
03 06.2023 22 06.2023 Aktualności, Literatura, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Koncert Aleksandra Dębicza i Jakuba Nowaka w

Instytut Polski w Sztokholmie we współpracy z Operą Królewską (Kungliga Operan) i Sztokholmskim Centrum Kultury (Kulturhuset Stadsteatern) przygotował wyjątkowy koncert z udziałem słynnego polskiego kompozytora i pianisty Aleksandra Dębicza oraz wyśmienitego skrzypka Królewskiej Orkiestry (Kungliga Hovkapellet) Jakuba Nowaka.
11 05.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia