21.12.2019 Kino, Wydarzenia Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Sztokholm

Aria Diva Agnieszki Smoczyńskiej w ramach Dnia Filmów Krótkometrażowych w kinie Zita 🗺

Aria Diva w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej zostanie pokazana podczas Dnia Filmów Krótkometrażowych 21 grudnia w kinie Zita. Film oparty jest na powieści laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk Ariadna na Naksos.

Powieść jest częścią zbioru Gra na wielu bębenkach, która ukazała się w języku szwedzkim w 2001 roku w tłumaczeniu Jana Henrika Swahna.

Agnieszka Smoczyńska zdobyła uznanie szwedzkich krytyków dzięki filmowi Fuga z roku 2018. Aria Diva z roku 2007 to jej pierwszy film fabularny.

Więcej informacji o filmie tutaj.

Więcej informacji o Dniu Filmów Krótkometrażowych w kinie Zita tutaj.

Scheduled Kino Wydarzenia
Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Sztokholm Map

Akademia Pana Kleksa prezentowana w ramach Nocy

Uczestnicy tegorocznej edycji Nocy Kultury w Sztokholmie będą mogli odkryć polską klasykę dla dzieci w postaci książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”, opublikowanej w wersji szwedzkiej przez wydawnictwo Atrium Förlag. W tym roku mija 75 lat od pierwszego wydania książki w Polsce. Dołącz do nas już 24 kwietnia i dowiedz się więcej na temat szwedzkiego wydania tej fascynującej opowieści!
16 04.2021 Literatura, Wydarzenia

Spektakl online: “Irena – żaden anioł” z

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z tej okazji Instytut Polski w Sztokholmie wraz z Teatrem Unga Roma udostępnia nagranie spektaklu "Irena - ingen ängel" ("Irena - żaden anioł") z opcją włączenia polskich i angielskich napisów.
24 03.2021 Historia, Teatr, Wydarzenia

Wystawa plakatu – 30 lat Grupy Wyszehradzkiej

Już od 30 lat Grupa Wyszehradzka (V4) umożliwia ścisłą współpracę czterech państw Europy Środkowej: Czech, Słowacji, Węgier i Polski, które łączy nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale przede wszystkim wspólna historia, tradycja, kultura oraz wartości.
15 02.2021 18 02.2021 Sztuki wizualne, Wydarzenia