17.12.2019 Muzyka, Wydarzenia S:t Johannes kyrka, Kammakargatan 12, Sztokholm

Koncert świąteczny w Kościele św. Jana 🗺

Po raz pierwszy Instytut Polski oraz Ambasada RP w Sztokholmie, wraz z jedenastoma innymi krajami Unii Europejskiej oraz reprezentacją Komisji Europejskiej w Sztokholmie, ma przyjemność zaprosić na świąteczny koncert z kolędami ze wszystkich krańców Europy.

Po koncercie będzie serwowany glögg, świąteczne słodkości, a także otwarty zostanie wielokulturowy jarmark świąteczny.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz dostępny pod załączonym poniżej linkiem. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, a więc obowiązuje zasada: ‘kto pierwszy, ten lepszy’.

Przyjdź 17 grudnia 2019 o godz. 18 do Kościoła Św. Jana w Sztokholmie i poczuj magię nadchodzących świąt!

Zarejestruj się już teraz przez link: https://europa.eu/!tk63mr

Scheduled Muzyka >Wydarzenia
S:t Johannes kyrka, Kammakargatan 12, Sztokholm Map

JASNOPIS I INNE WIERSZE – Premiera szwedzkiego

We wrześniu ukaże się zbiór wierszy polskiego poety Krzysztofa Siwczyka, pt. “Klarskrift och andra dikter” (pl. “Jasnopis i inne wiersze”) opublikowany przez szwedzkie wydawnictwo Prosak Förlag (2022). Wiersze przełożył Julian Birbrajer, a okładkę wykonała Elwira Gocłowska. Premiera książki odbędzie się w ramach tegorocznych Targów Książki w Göteborgu już 23 września o godz 11.30, na stoisku EUNIC Stockholm (C02:01). Serdecznie zapraszamy!
23 09.2022 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

Lukáš Oravec Quartet feat Kálmán Oláh &

Lukáš Oravec, jeden z najbardziej znanych słowackich trębaczy jazzowych, odwiedza Szwecję wraz z grupą muzyków z Krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) w związku z prezydencją Słowacji w Grupie Wyszehradzkiej. Zespół wystąpi w Uppsali i w Sztokholmie.
20 09.2022 21 09.2022 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Pisarze Marcin Wicha i Krzysztof Siwczyk na

Dwóch polskich pisarzy, Marcin Wicha oraz Krzysztof Siwczyk, przyjeżdża do Göteborga na tegoroczne Targi Książki, które odbędą się 22-25 września.
22 09.2022 25 09.2022 Aktualności, Literatura, Wydarzenia