11.05.2020 Aktualności

Jan Paweł II – konkurs dla dzieci i młodzieży

Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub liceum w Szwecji, posługujesz się sprawnie językiem polskim i lubisz kreatywnie spędzać czas? W takim razie Konkurs „Jan Paweł II – Przyjaciel dzieci i młodzieży” jest idealny dla Ciebie!

Konkurs jest organizowany przez Szkołę Polską im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie w ramach obchodów 100. lecia urodzin św. Jana Pawła II. Celem jest przybliżenie postaci oraz dorobku życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Prace plastyczne oraz literackie związane z ideą konkursu należy przesłać do 15 maja. Te, które zostaną wyróżnione przez Jury będą najpierw przedstawione na stronie Szkoły Polskiej, a następnie zebrane i opublikowane w formie albumu i przesłane do Fundacji Jana Pawła II w Watykanie.

Honorowe partnerstwo nad projektem objął: Instytut Polski w Sztokholmie, Polska Misja Katolicka w Sztokholmie, Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie oraz Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Więcej informacji nt. Konkursu znajduje się na stronie Szkoły Polskiej: www.sztokholm.orpeg.pl

Scheduled Aktualności

Konkurs na stanowisko Dyrektora Polskiego Instytutu Spraw

Minister Spraw Zagranicznych ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) – jednostki nadzorowanej przez MSZ.
24 11.2020 Aktualności

Fotorelacja: Wernisaż wystawy Święty Jan Paweł II

Od 1971 roku kościół na Fjällgatan w Borås jest centrum Parafii Katolickiej Św. Zygfryda w Borås. W niedzielę, 22 listopada została zainaugurowana tam wystawa "Święty Jan Paweł II - 100 lat".
22 11.2020 Aktualności, Galeria

Dzień Służby Zagranicznej 2020 🗓

Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski – tymi słowami do szefów mocarstw zwrócił się Józef Piłsudski, notyfikując II Rzeczpospolitą.
16 11.2020 Aktualności