16.04.2020 - 4.05.2020 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wystawa online: Sztuka ceramiczna Moniki Patuszyńskiej

Czas na Sztokholm! 16 kwietnia o godzinie 18, rozpocznie się pierwsza wystawa online Moniki Patuszyńskiej prezentująca najciekawsze ceramiczne prace artystki z różnych okresów jej twórczości.

Dwadzieścia siedem lat temu w Danii zaczęłam zajmować się ceramiką,
dwadzieścia cztery lata temu w Paryżu po raz pierwszy zetknęłam się z odlewaniem,
dwadzieścia jeden lat temu we Wrocławiu zostałam magistrem sztuki,
dziewiętnaście lat temu w Milanówku założyłam własną pracownię,
czternaście lat temu w Stanach po raz pierwszy zobaczyłam Ocean.
Mieszkam w Warszawie.
2020

~ Monika Patuszyńska

Czas na Sztokholm! 16 kwietnia o godzinie 18, rozpocznie się pierwsza wystawa online Moniki Patuszyńskiej prezentująca najciekawsze ceramiczne prace artystki z różnych okresów jej twórczości.

Monika pracuje z ceramiką i wykorzystując opracowaną indywidualnie technikę odlewania tworzy unikalne wariacje na temat klasycznej porcelany. W swojej twórczości zaprzecza powtarzalności i symetrii, cechom, które mogą kojarzyć się ze sztuką użytkową. Fascynują ją natomiast wszelkie zniekształcenia w postaci chropowatości, dziur, zadrapań. Poprzez łączenie tych deformacji z gładkością i jednolitością formy tworzy spójne kolekcje naczyń zachwycające oryginalnością i “zadziornością” kształtów.

W czasie swoich podróży po całym świecie, m.in. do Francji, Danii, Chin czy USA, artystka zebrała ogromne doświadczenie, które daje jej nieskończony zasób inspiracji widoczny w jej pracach. Monika bawi się formą, nadając tradycji nowego charakteru.

Dzięki współpracy z artystką oraz ze sztokholmską galerią blås&knåda mamy przyjemność być częścią projektu pierwszej wystawy online Moniki Patuszyńskiej, która będzie dostępna od godz. 18, 16 kwietnia do 4 maja 2020 na oficjalnej stronie artystki.

Pozwól się zaskoczyć! Deformacja rzeczywistości gwarantowana!

Więcej o Monice Patuszyńskiej tutaj.

Oficjalna strona Moniki Patuszyńskiej: www.patuszynska.art.pl/

from to
Moved Online Sztuki wizualne Wydarzenia

„Moje własne Thule, czyli polskie ilustratorki o

Justyna Nyka (Norwegia), Asia Pietrzyk (Szwecja), Kamila Slocinska (Dania) – trzy polskie artystki mieszkające i pracujące w Skandynawii. Czy coś je łączy? Na pewno łączy je kraj pochodzenia, to, że są artystkami oraz to, że mieszkają i tworzą poza Polską. A czy, i jak różne jest ich „Thule”? Czy odnalazły swój własny, przyjazny koniec świata? I dlaczego go w ogóle poszukiwały?
17 11.2021 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Poetycki hołd dla Wisławy Szymborskiej i koncert

25 lat temu, 3 października 1996 r. literacka Nagroda Nobla trafiła do Wisławy Szymborskiej. W związku z jubileuszem Muzeum Nagrody Nobla w Sztokholmie we współpracy z Instytutem Polskim zaprasza 19 listopada na wieczór poświęcony poetce, który odbędzie się w Muzeum Nagrody Nobla! Serdecznie zapraszamy!
19 11.2021 Muzyka, Wydarzenia

Nostalgiczna podróż do Polski. Muzyczno-poetycki program w

Dołącz do nas w nostalgicznej podróży 14 listopada 2021 o 15.00! Polska muzyka i poezja XIX i XX wieku splotą się w wyjątkowy i emocjonalny program z utworami tegorocznych jubilatów. W tym roku mija 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida oraz 100. urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza.
14 11.2021 Literatura, Muzyka, Wydarzenia