16.04.2020 - 4.05.2020 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wystawa online: Sztuka ceramiczna Moniki Patuszyńskiej

Czas na Sztokholm! 16 kwietnia o godzinie 18, rozpocznie się pierwsza wystawa online Moniki Patuszyńskiej prezentująca najciekawsze ceramiczne prace artystki z różnych okresów jej twórczości.

Dwadzieścia siedem lat temu w Danii zaczęłam zajmować się ceramiką,
dwadzieścia cztery lata temu w Paryżu po raz pierwszy zetknęłam się z odlewaniem,
dwadzieścia jeden lat temu we Wrocławiu zostałam magistrem sztuki,
dziewiętnaście lat temu w Milanówku założyłam własną pracownię,
czternaście lat temu w Stanach po raz pierwszy zobaczyłam Ocean.
Mieszkam w Warszawie.
2020

~ Monika Patuszyńska

Czas na Sztokholm! 16 kwietnia o godzinie 18, rozpocznie się pierwsza wystawa online Moniki Patuszyńskiej prezentująca najciekawsze ceramiczne prace artystki z różnych okresów jej twórczości.

Monika pracuje z ceramiką i wykorzystując opracowaną indywidualnie technikę odlewania tworzy unikalne wariacje na temat klasycznej porcelany. W swojej twórczości zaprzecza powtarzalności i symetrii, cechom, które mogą kojarzyć się ze sztuką użytkową. Fascynują ją natomiast wszelkie zniekształcenia w postaci chropowatości, dziur, zadrapań. Poprzez łączenie tych deformacji z gładkością i jednolitością formy tworzy spójne kolekcje naczyń zachwycające oryginalnością i “zadziornością” kształtów.

W czasie swoich podróży po całym świecie, m.in. do Francji, Danii, Chin czy USA, artystka zebrała ogromne doświadczenie, które daje jej nieskończony zasób inspiracji widoczny w jej pracach. Monika bawi się formą, nadając tradycji nowego charakteru.

Dzięki współpracy z artystką oraz ze sztokholmską galerią blås&knåda mamy przyjemność być częścią projektu pierwszej wystawy online Moniki Patuszyńskiej, która będzie dostępna od godz. 18, 16 kwietnia do 4 maja 2020 na oficjalnej stronie artystki.

Pozwól się zaskoczyć! Deformacja rzeczywistości gwarantowana!

Więcej o Monice Patuszyńskiej tutaj.

Oficjalna strona Moniki Patuszyńskiej: www.patuszynska.art.pl/

from to
Moved Online Sztuki wizualne >Wydarzenia

POLSKIE WYDARZENIA W CENTRUM KULTURY W HANDEN

We współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Centrum Kultury w Handen zaprasza między innymi na pokazy filmowe, wystawę oraz workshop plastyczny dla dzieci. Wydarzenia są darmowe, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc trzeba odebrać swój bilet w recepcji w Bibliotece w Handen.
29 09.2023 06 10.2023 Kino, Sztuki wizualne, Wydarzenia

ISABELLA – monolog Evy Mattsson o Katarzynie

Eva Mattsson, historyk sztuki i pisarka, powraca do Strängnäs, tym razem z monologiem o Katarzynie Jagiellonce, księżniczce Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wychowana na Wawelu Katarzyna wyszła za mąż za Johana, księcia Finlandii, a później została królową Szwecji. Jej wykształcenie i osobowość przyczyniły się do znaczącego rozwoju kultury w Szwecji. Eva Mattsson wciela się w Katarzynę, aby opowiedzieć o roli matki i królowej.
27 09.2023 Aktualności, Historia, Teatr, Wydarzenia

Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

W ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu Taraka pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej”. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy. 9 września zespół wystąpi w Göteborgu. Wstęp wolny.
09 09.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia