9.04.2020 - 30.04.2020 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wystawa wirtualna: Under Ytan / OKO Mariany Ekner i Katarzyny Piórek

We współpracy z artystkami, sztokholmską galerią Studio 44 oraz portalem kuula.co. mamy przyjemność zaprezentować wirtualną wersję wystawy.

Między 13 marca a 5 kwietnia 2020 roku w Studio 44 prezentowana była wystawa Under Ytan / OKO Mariany Ekner oraz Katarzyny Piórek. Twórczy dialog artystek zainspirował je do rozpoczęcia projektu, opowiadającego o tym, czego nie widać na pierwszy rzut oka, ale co dotyczy każdego z nas. Wystawa traktuje o tajemnicy kryjącej się w ludzkich zmysłach, we wspomnieniach i naszej podświadomości.

W ramach wystawy mamy przyjemność zaprezentować wirtualną wersję wystawy, w ramach której udostępnione zostały obrazy, klipy wideo oraz inne eksponaty sprowadzone z Polski, ukazujące jak fascynujący jest ludzki umysł i jak inspirujące mogą być wspomnienia oraz to, co kryje się “za kapturem”.

Wkrocz ‘pod powierzchnię’ świadomości klikając tutaj: Under Ytan / OKO

Więcej informacji o wystawie tutaj.

from to
Moved Online Sztuki wizualne Wydarzenia

„Moje własne Thule, czyli polskie ilustratorki o

Justyna Nyka (Norwegia), Asia Pietrzyk (Szwecja), Kamila Slocinska (Dania) – trzy polskie artystki mieszkające i pracujące w Skandynawii. Czy coś je łączy? Na pewno łączy je kraj pochodzenia, to, że są artystkami oraz to, że mieszkają i tworzą poza Polską. A czy, i jak różne jest ich „Thule”? Czy odnalazły swój własny, przyjazny koniec świata? I dlaczego go w ogóle poszukiwały?
17 11.2021 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Poetycki hołd dla Wisławy Szymborskiej i koncert

25 lat temu, 3 października 1996 r. literacka Nagroda Nobla trafiła do Wisławy Szymborskiej. W związku z jubileuszem Muzeum Nagrody Nobla w Sztokholmie we współpracy z Instytutem Polskim zaprasza 19 listopada na wieczór poświęcony poetce, który odbędzie się w Muzeum Nagrody Nobla! Serdecznie zapraszamy!
19 11.2021 Muzyka, Wydarzenia

Nostalgiczna podróż do Polski. Muzyczno-poetycki program w

Dołącz do nas w nostalgicznej podróży 14 listopada 2021 o 15.00! Polska muzyka i poezja XIX i XX wieku splotą się w wyjątkowy i emocjonalny program z utworami tegorocznych jubilatów. W tym roku mija 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida oraz 100. urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza.
14 11.2021 Literatura, Muzyka, Wydarzenia