18.11.2020 - 19.11.2020 Teatr, Wydarzenia Ö2, Katarina Bangata 80, Stockholm

„Irena – żaden anioł” – gościnny spektakl w Sztokholmie

Premiera spektaklu teatru Unga Roma (www.ungaroma.com) odbyła się na Gotlandii 8 marca 2020. Spektakl oparty jest na prawdziwej historii Ireny Sendlerowej, która w latach 1942-45 przemyciła z warszawskiego getta tysiące żydowskich dzieci.

Dzieci te ukrywała następnie w klasztorach lub były przyjmowane przez polskie rodziny, które opiekowały się nimi jak własnymi. Z niewyobrażalną odwagą ryzykowali własnym życiem, by ratować innych.

Spektakl to poetycki thriller opowiadający historię młodej kobiety, która działa na rzecz dobra, gdy świat wychodzi poza wszelkie rozsądne ramy. Sztuka Irena – żaden anioł, która przepełniona jest smutkiem i krwawą komedią, powagą i zabawą, muzyką i fantazją, opowiada o człowieczeństwie, działaniu i odwadze. Z wiarą, że świat może się zmienić na lepsze.

Na scenie – Mikaela Hagelberg i Tobias Aspelin
Scenariusz – Lotta Grut
Reżyseria – Daniela Goldmanna
Scenografia i kostiumy – Suzane Crépault
Muzyka – Carin Blom
Producent – Anna Holmlin Nilsson

Gdzie: Ö2, Katarina Bangata 80, Sztokholm
Kiedy: 18 listopada o godz. 18:00; 19 listopada o godz. 12:00.

Przedstawienie jest dla wszystkich osób od 9 roku życia w i trwa 55 minut, bez przerwy.

Bilety: https://www.nortic.se/dagny/event/29575


Występ gościnny w Ö2 jest wspierany przez Instytut Polski w Sztokholmie.

Ö2 jest wspierany przez Administrację Kultury Miasta Sztokholm, Szwedzką Radę ds. Sztuki, Region Sztokholmski i ABF Sztokholm.


Zdjęcia: Roland Hejdström

from to
Scheduled Teatr Wydarzenia
Ö2, Katarina Bangata 80, Stockholm Map

„Moje własne Thule, czyli polskie ilustratorki o

Justyna Nyka (Norwegia), Asia Pietrzyk (Szwecja), Kamila Slocinska (Dania) – trzy polskie artystki mieszkające i pracujące w Skandynawii. Czy coś je łączy? Na pewno łączy je kraj pochodzenia, to, że są artystkami oraz to, że mieszkają i tworzą poza Polską. A czy, i jak różne jest ich „Thule”? Czy odnalazły swój własny, przyjazny koniec świata? I dlaczego go w ogóle poszukiwały?
17 11.2021 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Poetycki hołd dla Wisławy Szymborskiej i koncert

25 lat temu, 3 października 1996 r. literacka Nagroda Nobla trafiła do Wisławy Szymborskiej. W związku z jubileuszem Muzeum Nagrody Nobla w Sztokholmie we współpracy z Instytutem Polskim zaprasza 19 listopada na wieczór poświęcony poetce, który odbędzie się w Muzeum Nagrody Nobla! Serdecznie zapraszamy!
19 11.2021 Muzyka, Wydarzenia

Nostalgiczna podróż do Polski. Muzyczno-poetycki program w

Dołącz do nas w nostalgicznej podróży 14 listopada 2021 o 15.00! Polska muzyka i poezja XIX i XX wieku splotą się w wyjątkowy i emocjonalny program z utworami tegorocznych jubilatów. W tym roku mija 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida oraz 100. urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza.
14 11.2021 Literatura, Muzyka, Wydarzenia