Kolegium Europejskie (College of Europe) rozpoczęło nabór na kolejną edycję studiów podyplomowych w roku akademickim 2021/22. Polscy kandydaci mogą ubiegać się o stypendia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Komisji Europejskiej.
Kolegium Europejskie zostało założone w 1949 roku w Brugii (Belgia). W roku 1993 do Kolegium dołączyło Kolegium Europejskie w Natolinie (Warszawa). Kolegium jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych specjalizujących się w studiach podyplomowych z szeroko pojętej europeistyki.
Studia w Kolegium Europejskim
Nauka w Kolegium trwa 10 miesięcy: od września 2021 r. do czerwca 2022 r. Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na kierunkach:
- Advanced Master of Arts in European Interdisciplinary Studies – studia na kampusie w Natolinie
- Advanced Master of Science in European Economic Studies, advanced Master of European Law, advanced Master of Arts in EU International Relations and Diplomacy oraz advanced Master of Arts in European Political and Governance Studies– studia na kampusie w Brugii
Szczegółowe informacje na temat programów akademickich oraz wymagań na każdy z kierunków znajdują się na stronie www.coleurope.eu.
Dowiedz się więcej o ofercie tutaj i aplikuj do 13 stycznia 2021 r.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 🗓
Coraz bliżej Święta i rok powoli zbliża się ku końcowi. W związku z tym, chcielibyśmy podsumować, co wspólnie z Wami udało nam się osiągnąć!
24
12.2024
01
01.2025
Aktualności, Galeria
Wizyta studyjna szwedzkich znawców sztuki śladami wystawy
Między 18 a 21 listopada 2024 roku, Camilla Larsson - badaczka, historyk sztuki i wykładowczyni uniwersytetu Södertörns högskola wraz z Mają-Leną Molin - artystyczną dyrektorką galerii Södertälje konsthall, wzięły udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie (PGS), Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Instytut Adama Mickiewicza oraz Instytut Polski w Sztokholmie.
18
11.2024
21
11.2024
Aktualności, Artykuły, Galeria
Reportaż pisma Artlover Magazine o stolicy Polski
Pod koniec października, dwóch przedstawicieli szwedzkiego pisma o sztuce Artlover Magazine, redaktor naczelny David Castenfors oraz fotograf Pierre Björk, uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Instytut Polski w Sztokholmie, we współpracy ze szwedzką galerią Coulisse Gallery w Sztokholmie. Celem wizyty było zebranie materiałów do reportażu poświęconego polskiej sztuce współczesnej w Warszawie, który został opublikowany w najnowszym wydaniu Artlover Magazine. Dotychczas magazyn napisał o Brukseli, Rotterdamie, Antwerpii, Turynie i Mediolanie.
27
11.2024
Aktualności, Artykuły, Galeria, Sztuki wizualne, Wydarzenia