23.12.2020 Aktualności

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2021

Drodzy Przyjaciele, w tym trudnym dla wszystkich czasie, życzymy Wam powrotu normalności, spokoju, ciepła i bliskości, by tegoroczna Wigilia, Boże Narodzenie, jak i cały kolejny rok były czasem pełnym miłości i radości!

Mijający rok pokazał, że nigdy niczego nie możemy być pewni, a życie obfituje w niespodzianki. Bądźcie wdzięczni za ludzi wokół Was i pełne miłości rozmowy choćby na odległość. Miejcie odwagę sięgać po to, co nieosiągalne, doświadczajcie wolności i piękna, cieszcie się drobnostkami, emanujcie empatią i nie żałujcie nikomu dobrego słowa i gestu.

Dziękujemy serdecznie, że byliście z nami przez te ostatnie 12 miesięcy. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie i wsparcie. Dziękujemy, że wspólnie z nami cieszyliście się polską kulturą, sztuką, nauką i historią, mimo, że często nie mogliśmy Was gościć osobiście. Wasza obecność w tym roku była dla nas szczególnie ważna bez względu na jej formę.

Dziękujemy również artystom i partnerom, z którymi mieliśmy okazję współpracować przy tegorocznych projektach. Dzięki Waszemu sercu i zaangażowaniu zrodziło się wiele niezwykłych, przynoszących otuchę i nadzieję przedsięwzięć.

Życzymy Wam wspaniałych, radosnych, pełnych magii i ciepłej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zespół Instytutu Polskiego

Scheduled Aktualności

Konkurs: Epizody z najnowszej historii Polski w

Polski Instytut Pamięci Narodowej zaprasza nauczycieli i uczniów z całego świata do udziału w międzynarodowym konkursie "Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie", pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
13 01.2021 Aktualności

Poznajcie patronów roku 2021! 🗓

27 listopada Sejm RP ustanowił patronów 2021 r. W tym roku uhonorowano czterech wielkich polskich pisarzy: Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza, a także kardynała Stefana Wyszyńskiego. 2021 jest również rokiem Konstytucji 3 Maja.
07 01.2021 Aktualności

New Books from Poland 2020 🗓

Polski Instytut Książki co roku przygotowuje katalog "New Books from Poland" / „Nowe książki z Polski” skierowany do wydawców i tłumaczy na całym świecie, prezentujący najlepsze polskie książki ostatnich lat, a także najciekawsze zjawiska współczesnej literatury polskiej oraz ponadczasową klasykę.
05 01.2021 Aktualności