13.01.2021 Aktualności

Konkurs: Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie

Polski Instytut Pamięci Narodowej zaprasza nauczycieli i uczniów z całego świata do udziału w międzynarodowym konkursie "Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie", pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs polega na wykonaniu komiksu w polskiej wersji językowej przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od roku 1917 do 1990. Praca ma stanowić zamkniętą całość o objętości 8–10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie.

Prace konkursowe można przesyłać do 12 marca 2021 roku do siedziby IPN.

Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej IPN.

Scheduled Aktualności

Poznajcie patronów roku 2021! 🗓

27 listopada Sejm RP ustanowił patronów 2021 r. W tym roku uhonorowano czterech wielkich polskich pisarzy: Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza, a także kardynała Stefana Wyszyńskiego. 2021 jest również rokiem Konstytucji 3 Maja.
07 01.2021 Aktualności

New Books from Poland 2020 🗓

Polski Instytut Książki co roku przygotowuje katalog "New Books from Poland" / „Nowe książki z Polski” skierowany do wydawców i tłumaczy na całym świecie, prezentujący najlepsze polskie książki ostatnich lat, a także najciekawsze zjawiska współczesnej literatury polskiej oraz ponadczasową klasykę.
05 01.2021 Aktualności

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2021

Drodzy Przyjaciele, w tym trudnym dla wszystkich czasie, życzymy Wam powrotu normalności, spokoju, ciepła i bliskości, by tegoroczna Wigilia, Boże Narodzenie, jak i cały kolejny rok były czasem pełnym miłości i radości!
23 12.2020 Aktualności