10.09.2021 Kino, Wydarzenia Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm

Spotkanie z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim 🗺

Zapraszamy na spotkanie z gościem specjalnym tegorocznej Kinoteki Stockholm.
Mariusz Wilczyński

Artysta samouk, który od ponad dwudziestu lat tworzy filmy animowane. Jego animacje pokazywane były w Galerii Narodowej w Londynie i na festiwalu Berlinale w Berlinie. Realizował także improwizowane spektakle animacji na żywo, stworzone z orkiestrami symfonicznymi z Hongkongu, Paryża, Tokio, Genewy, Lwowa i Warszawy. W 2007 roku New York Times nazwał go „jednym z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej”. Jest profesorem animacji w PWSFTviT w Łodzi.

Praca nad ”Zabij to i wyjedź z tego miasta” zajęła mu 11 lat.


Piątek, 10 września 2021 kl 19.15
Kino Zita (sala 1)

Mariusz Wilczyński, fot. Rafał Placek
Scheduled Kino >Wydarzenia
Zita Folkets Bio, Birger Jarlsgatan 37, Stockholm Map

Setna rocznica urodzin Svena Nykvista ze specjalnym

21 maja będziemy świętować setną rocznicę urodzin światowej sławy szwedzkiego operatora filmowego Svena Nykvista w Filmhuset w Sztokholmie. Przygotujcie się na dzień wypełniony filmowymi wrażeniami.
21 05.2022 Kino, Wydarzenia

Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski na An

W dniach 19-24 kwietnia 2022 w Sztokholmie odbędzie się festiwal filmu eksperymentalnego An Ordinary Day Film Festival. Organizatorzy festiwalu, Studio 44, zaprosili do współpracy twórcę animacji i wykładowcę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wojciecha Hoffmanna, oraz kierownika działu międzynarodowej promocji i dystrybucji w Studiu Munka, Michała Hudzikowskiego.
23 04.2022 Kino, Wydarzenia

Supporting Event for Ukraine 🗓 🗺

In solidarity with Ukraine, Konserthuset Stockholm together with EUNIC Stockholm, the Ukrainian Institute in Sweden and the European Commission Representation in Sweden, is pleased to announce that the National Chamber Ensemble "Kyiv Soloists" will perform in Stockholm in a concert organised to support Ukraine through humanitarian help.
27 03.2022 Muzyka, Wydarzenia