3.04.2022 Muzyka, Wydarzenia Stallet, Stallgatan 7, Stockholm

Kapela Maliszów w Stallet w Sztokholmie 🗺

3 kwietnia 2022 o godz. 18.00 w Stallet w Sztokholmie wystąpi Kapela Maliszów – jeden z bardzo cenionych i wielokrotnie nagradzanych polskich zespołów grających muzykę folkową. To ich pierwszy koncert w Szwecji.

Kapela Maliszów pochodzi z Męciny Małej w Beskidzie Niskim. Założona została przez Jana Malisza i jego dzieci; Zuzannę i Kacpra. Kapela inspiruje się głównie tradycyjną muzyką ludów zamieszkujących Karpaty, wykonuje własne kompozycje oraz interpretacje melodii tradycyjnych. Muzyka ta grana jest tradycyjnie – na skrzypcach, basach i bębnie w sposób archaiczny, ale z pewną dozą dowolności, radości i improwizacji, dialogując ze współczesnością i zahaczając o różne style. Sami mówią o sobie: „Nie gramy muzyki tradycyjnej, ale jesteśmy tradycją”.

Najnowsza płyta „Wiejski Dżez z Męciny Małej” prezentuje „jazz wyobrażony”. W ich muzyce słychać tęsknotę za nową wartością, którą muzycy odnajdują w niecodziennej harmonizacji melodii i wręcz radykalnej improwizacji przy równoczesnym głębokim zanurzeniu się w tradycji wiejskich muzykantów.

Kacper Malisz – skrzypce 
Zuzanna Malisz – śpiew, baraban, bęben basowy
Marcin Drabik – śpiew, basy, akordeon, nyckelharpa (harfa klawiszowa) i inne

Koncert jest zorganizowany przez Stallet w Sztokholmie przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Scheduled Muzyka Wydarzenia
Stallet, Stallgatan 7, Stockholm Map

Pokaz filmu „Chleb i sól” (2022) na

Pokazy film Damiana Kocura „Chleb i sól” (2022), w ramach tegorocznego Festiwalu Filmowego w Umeå, odbędą się 1 grudnia o godz. 15:00 oraz 5 grudnia o godz. 17:45. Ponadto, po ostatnim seansie będzie miał miejsce koncert Tymoteusza Biesa. Zapraszamy!
29 11.2023 05 12.2023 Kino, Muzyka, Wydarzenia

Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele Adolfa

Zanurz się w świąteczną atmosferę podczas koncertu bożonarodzeniowego UE, który odbędzie się ponownie w kościele Adolfa Fredrika w poniedziałek, 11 grudnia o godz 18.00. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprasza na wieczór z kolędami ze wszystkich zakątków Europy, w tym roku ponownie będzie z nami Ukraina.
11 12.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym European

W ramach trzeciej edycji festiwalu filmowego European Film Festival 2023 zostanie pokazany polski film "Filip" (Michał Kwieciński, 2022). Pokaz odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 15:00 w kinie Zita Folkets Bio w centrum Sztokholmu. Zapraszamy!
23 11.2023 26 11.2023 Aktualności, Kino, Wydarzenia