7.03.2022 Aktualności

Solidarność z Ukrainą

Rankiem 24 lutego 2022 r. wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Rosja złamała prawo międzynarodowe i rozpoczęła wojnę. Polacy, jak mało kto, wiedzą, co oznacza wojna.

Instytuty Polskie na całym świecie wraz ze swoimi zagranicznymi partnerami angażują się we wspieranie walki Ukrainy o wolność. Organizują koncerty, spotkania, planują wydarzenia z ukraińskimi kolegami i inicjują międzynarodowe działania na rzecz ukraińskiego sektora kultury.


Wojna nie dyskryminuje. Dotyczy to każdego, kto akurat przebywa na Ukrainie. Dlatego Polska pomaga każdemu, kto ucieka przed rosyjską inwazją, bez względu na narodowość czy pochodzenie etniczne. Od początku rosyjskiej agresji Polska przyjęła ponad 1 830 000 uchodźców z Ukrainy.

Polacy otwierają swoje domy dla uciekających Ukraińców. Mnóstwo Polaków z całego kraju oferuje noclegi, wyżywienie, transport. Każdy może dołączyć i pomóc Ukrainie.


Na stronie internetowej http://pomagamukrainie.gov.pl można zgłosić gotowość pomocy Ukrainie, jak również potrzebę pomocy w Polsce.

Instytut Polski w Sztokholmie wspiera Ukrainę i opowiada się za jej wolnością i demokracją.

Stoimy za Ukrainą!

Scheduled Aktualności

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 🗓

Coraz bliżej Święta i rok powoli zbliża się ku końcowi. W związku z tym, chcielibyśmy podsumować, co wspólnie z Wami udało nam się osiągnąć!
24 12.2024 01 01.2025 Aktualności, Galeria

Wizyta studyjna szwedzkich znawców sztuki śladami wystawy

Między 18 a 21 listopada 2024 roku, Camilla Larsson - badaczka, historyk sztuki i wykładowczyni uniwersytetu Södertörns högskola wraz z Mają-Leną Molin - artystyczną dyrektorką galerii Södertälje konsthall, wzięły udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie (PGS), Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Instytut Adama Mickiewicza oraz Instytut Polski w Sztokholmie.
18 11.2024 21 11.2024 Aktualności, Artykuły, Galeria

Reportaż pisma Artlover Magazine o stolicy Polski

Pod koniec października, dwóch przedstawicieli szwedzkiego pisma o sztuce Artlover Magazine, redaktor naczelny David Castenfors oraz fotograf Pierre Björk, uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Instytut Polski w Sztokholmie, we współpracy ze szwedzką galerią Coulisse Gallery w Sztokholmie. Celem wizyty było zebranie materiałów do reportażu poświęconego polskiej sztuce współczesnej w Warszawie, który został opublikowany w najnowszym wydaniu Artlover Magazine. Dotychczas magazyn napisał o Brukseli, Rotterdamie, Antwerpii, Turynie i Mediolanie.
27 11.2024 Aktualności, Artykuły, Galeria, Sztuki wizualne, Wydarzenia