Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski na An Ordinary Day Film Festival w Sztokholmie 🗺
23 kwietnia 2022 w Studiu 44 zorganizowany zostanie pokaz specjalny filmu „Świat, który uleciał na grzbiecie krowy” w reżyserii Wojciecha Hoffmanna, połączony z rozmową i warsztatami prowadzonymi przez autora filmu oraz Michała Hudzikowskiego, reprezentanta Studia Munka. Według recenzentów powyższy film, przy całej wirtuozerii eksperymentów formalnych, jest jednym z najlepszych dzieł spośród tych, które zostały zrealizowane w Studiu Munka w programie „Młoda animacja”. Film opowiada o wpływie branży transportowej na środowisko naturalne. Krajobraz wiejski przecina szosa, po której bezustannie mkną auta osobowe i tiry. Szosa wprowadza w ten świat niepokój oraz zagrożenie. Jej obecność uniemożliwia swobodne przemieszczanie się ludzkim i zwierzęcym bohaterom filmu, burząc dotychczasową harmonię ich prostego, codziennego życia.
Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski przedstawią szwedzkiej publiczności kulisy tworzenia filmu „Świat, który uleciał na grzbiecie krowy”.
W trakcie festiwalu wszyscy odwiedzający Studio 44 będą mieli okazję zobaczyć wystawę rzeźb stworzoną przez p. Wojciecha Hoffmanna o nazwie „Making of”. Wystawa przedstawia figury postaci użytych w filmie „Świat, który uleciał na grzbiecie krowy” i jest reprezentacją fizycznej pracy włożonej w tworzenie filmu animowanego. Do produkcji figurek użyto plastiku PLA, który w przeciwieństwie do plastiku ABS jest tworzony na podstawie naturalnych materiałów (ziemniaka), proces jego produkcji nie jest toksyczny, a gotowe wytwory ulegają naturalnej biodegradacji. Poprzez zastosowanie takiej formy artystycznej Wojciech Hoffmann pragnie poruszyć ważny wątek ekologii i zastosowania produktów przyjaznych środowisku w sztuce. Ekspozycja „Making of” ma formę instalacji, prezentującej zarówno proces pracy nad filmem, jak i użyte w nim obiekty 3D.
Wojciech Hoffmann
Urodzony w 1977 roku w Poznaniu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu i studiował na Akademii Minerva w Groningen. Profesor wizytujący w Tecnologico de Monterrey w Queretaro w Meksyku. Od roku 2011 członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej przy Starym Rynku w Poznaniu. Aktualnie kierownik Pracowni Interfejsu Graficznego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Twórca wielu programów audiowizualnych, jak również VJ. Wynalazca autorskich technik animacji. Zwycięzca w duecie Red Girl Award 48h 3d Jam podczas 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Trikowych i Animowanych w Stuttgarcie. Stypendysta Real Ideas Studio podczas 61. Festiwalu Filmowego w Cannes. Zrealizowane teledyski Skalpel Switch, Baaba Kulka Still Life, Maximum balloon Groove me, Baaba 12 , Paul Wirkus Blask, Grabaż i Strachy na Lachy Bóg to jeden wie, Pidżama Porno Elka, Robert Brylewski i Świat Czarownic Złodziej, Futro Someway, Psychical Love Wide awake, Ścianka Latający Pies, Ścianka Czarne Anioły, Ec8or Six ways to die, Hurt Musisz to mieć, Czan It’s Not For Real.