23.04.2022 Kino, Wydarzenia Studio 44, Tjärhovsgatan 44, Stockholm

Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski na An Ordinary Day Film Festival w Sztokholmie 🗺

W dniach 19-24 kwietnia 2022 w Sztokholmie odbędzie się festiwal filmu eksperymentalnego An Ordinary Day Film Festival. Organizatorzy festiwalu, Studio 44, zaprosili do współpracy twórcę animacji i wykładowcę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wojciecha Hoffmanna, oraz kierownika działu międzynarodowej promocji i dystrybucji w Studiu Munka, Michała Hudzikowskiego.

23 kwietnia 2022 w Studiu 44 zorganizowany zostanie pokaz specjalny filmu „Świat, który uleciał na grzbiecie krowy” w reżyserii Wojciecha Hoffmanna, połączony z rozmową i warsztatami prowadzonymi przez autora filmu oraz Michała Hudzikowskiego, reprezentanta Studia Munka. Według recenzentów powyższy film, przy całej wirtuozerii eksperymentów formalnych, jest jednym z najlepszych dzieł spośród tych, które zostały zrealizowane w Studiu Munka w programie „Młoda animacja”.  Film opowiada o wpływie branży transportowej na środowisko naturalne. Krajobraz wiejski przecina szosa, po której bezustannie mkną auta osobowe i tiry. Szosa wprowadza w ten świat niepokój oraz zagrożenie. Jej obecność uniemożliwia swobodne przemieszczanie się ludzkim i zwierzęcym bohaterom filmu, burząc dotychczasową harmonię ich prostego, codziennego życia.

Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski przedstawią szwedzkiej publiczności kulisy tworzenia filmu „Świat, który uleciał na grzbiecie krowy”.

W trakcie festiwalu wszyscy odwiedzający Studio 44 będą mieli okazję zobaczyć wystawę rzeźb stworzoną przez p. Wojciecha Hoffmanna o nazwie „Making of”. Wystawa przedstawia figury postaci użytych w filmie „Świat, który uleciał na grzbiecie krowy” i jest reprezentacją fizycznej pracy włożonej w tworzenie filmu animowanego. Do produkcji figurek użyto plastiku PLA, który w przeciwieństwie do plastiku ABS jest tworzony na podstawie naturalnych materiałów (ziemniaka), proces jego produkcji nie jest toksyczny, a gotowe wytwory ulegają naturalnej biodegradacji. Poprzez zastosowanie takiej formy artystycznej Wojciech Hoffmann pragnie poruszyć ważny wątek ekologii i zastosowania produktów przyjaznych środowisku w sztuce. Ekspozycja „Making of” ma formę instalacji, prezentującej zarówno proces pracy nad filmem, jak i użyte w nim obiekty 3D.

Wojciech Hoffmann

Urodzony w 1977 roku w Poznaniu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu i studiował na Akademii Minerva w Groningen. Profesor wizytujący w Tecnologico de Monterrey w Queretaro w Meksyku. Od roku 2011 członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej przy Starym Rynku w Poznaniu. Aktualnie kierownik Pracowni Interfejsu Graficznego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Twórca wielu programów audiowizualnych, jak również VJ. Wynalazca autorskich technik animacji. Zwycięzca w duecie Red Girl Award 48h 3d Jam podczas 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Trikowych i Animowanych w Stuttgarcie. Stypendysta Real Ideas Studio podczas 61. Festiwalu Filmowego w Cannes. Zrealizowane teledyski Skalpel Switch, Baaba Kulka Still Life, Maximum balloon Groove me, Baaba 12 , Paul Wirkus Blask, Grabaż i Strachy na Lachy Bóg to jeden wie, Pidżama Porno Elka, Robert Brylewski i Świat Czarownic Złodziej, Futro Someway, Psychical Love Wide awake, Ścianka Latający Pies, Ścianka Czarne Anioły, Ec8or Six ways to die, Hurt Musisz to mieć, Czan It’s Not For Real.

Scheduled Kino >Wydarzenia
Studio 44, Tjärhovsgatan 44, Stockholm Map

Pokaz filmu „Isolering” (Izolacja) w kinie Zita

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "„Isolering” (Izolacja) w reżyserii Arka Delbowskiego, który odbędzie się 2 czerwca o godz 18 w Zita Folkets Bio w Sztokholmie.
02 06.2023 Kino, Wydarzenia

Wystawa plenerowa „V4 Kids: Fantastyczny spacer” oraz

Serdecznie zapraszamy na plenerową wystawę „V4 Kids: Fantasy walk” z pięknymi ilustracjami do książek dla dzieci z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4): Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Wystawy będą prezentowane na ogrodzeniach czterech ambasad V4 w Sztokholmie.
03 06.2023 22 06.2023 Aktualności, Literatura, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Koncert Aleksandra Dębicza i Jakuba Nowaka w

Instytut Polski w Sztokholmie we współpracy z Operą Królewską (Kungliga Operan) i Sztokholmskim Centrum Kultury (Kulturhuset Stadsteatern) przygotował wyjątkowy koncert z udziałem słynnego polskiego kompozytora i pianisty Aleksandra Dębicza oraz wyśmienitego skrzypka Królewskiej Orkiestry (Kungliga Hovkapellet) Jakuba Nowaka.
11 05.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia