23.04.2022 Kino, Wydarzenia Studio 44, Tjärhovsgatan 44, Stockholm

Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski na An Ordinary Day Film Festival w Sztokholmie 🗺

W dniach 19-24 kwietnia 2022 w Sztokholmie odbędzie się festiwal filmu eksperymentalnego An Ordinary Day Film Festival. Organizatorzy festiwalu, Studio 44, zaprosili do współpracy twórcę animacji i wykładowcę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wojciecha Hoffmanna, oraz kierownika działu międzynarodowej promocji i dystrybucji w Studiu Munka, Michała Hudzikowskiego.

23 kwietnia 2022 w Studiu 44 zorganizowany zostanie pokaz specjalny filmu „Świat, który uleciał na grzbiecie krowy” w reżyserii Wojciecha Hoffmanna, połączony z rozmową i warsztatami prowadzonymi przez autora filmu oraz Michała Hudzikowskiego, reprezentanta Studia Munka. Według recenzentów powyższy film, przy całej wirtuozerii eksperymentów formalnych, jest jednym z najlepszych dzieł spośród tych, które zostały zrealizowane w Studiu Munka w programie „Młoda animacja”.  Film opowiada o wpływie branży transportowej na środowisko naturalne. Krajobraz wiejski przecina szosa, po której bezustannie mkną auta osobowe i tiry. Szosa wprowadza w ten świat niepokój oraz zagrożenie. Jej obecność uniemożliwia swobodne przemieszczanie się ludzkim i zwierzęcym bohaterom filmu, burząc dotychczasową harmonię ich prostego, codziennego życia.

Wojciech Hoffmann i Michał Hudzikowski przedstawią szwedzkiej publiczności kulisy tworzenia filmu „Świat, który uleciał na grzbiecie krowy”.

W trakcie festiwalu wszyscy odwiedzający Studio 44 będą mieli okazję zobaczyć wystawę rzeźb stworzoną przez p. Wojciecha Hoffmanna o nazwie „Making of”. Wystawa przedstawia figury postaci użytych w filmie „Świat, który uleciał na grzbiecie krowy” i jest reprezentacją fizycznej pracy włożonej w tworzenie filmu animowanego. Do produkcji figurek użyto plastiku PLA, który w przeciwieństwie do plastiku ABS jest tworzony na podstawie naturalnych materiałów (ziemniaka), proces jego produkcji nie jest toksyczny, a gotowe wytwory ulegają naturalnej biodegradacji. Poprzez zastosowanie takiej formy artystycznej Wojciech Hoffmann pragnie poruszyć ważny wątek ekologii i zastosowania produktów przyjaznych środowisku w sztuce. Ekspozycja „Making of” ma formę instalacji, prezentującej zarówno proces pracy nad filmem, jak i użyte w nim obiekty 3D.

Wojciech Hoffmann

Urodzony w 1977 roku w Poznaniu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu i studiował na Akademii Minerva w Groningen. Profesor wizytujący w Tecnologico de Monterrey w Queretaro w Meksyku. Od roku 2011 członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej przy Starym Rynku w Poznaniu. Aktualnie kierownik Pracowni Interfejsu Graficznego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Twórca wielu programów audiowizualnych, jak również VJ. Wynalazca autorskich technik animacji. Zwycięzca w duecie Red Girl Award 48h 3d Jam podczas 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Trikowych i Animowanych w Stuttgarcie. Stypendysta Real Ideas Studio podczas 61. Festiwalu Filmowego w Cannes. Zrealizowane teledyski Skalpel Switch, Baaba Kulka Still Life, Maximum balloon Groove me, Baaba 12 , Paul Wirkus Blask, Grabaż i Strachy na Lachy Bóg to jeden wie, Pidżama Porno Elka, Robert Brylewski i Świat Czarownic Złodziej, Futro Someway, Psychical Love Wide awake, Ścianka Latający Pies, Ścianka Czarne Anioły, Ec8or Six ways to die, Hurt Musisz to mieć, Czan It’s Not For Real.

Scheduled Kino >Wydarzenia
Studio 44, Tjärhovsgatan 44, Stockholm Map

Europejski Dzień Języków 2022 🗓

Europejski Dzień Języków, obchodzony po raz pierwszy w związku z Europejskim Rokiem Języków w 2001 roku, został utworzony z inicjatywy UE i Rady Europy. Dzień Języków ma miejsce co roku 26 września, a jego celem jest zwrócenie uwagi na korzyści i przyjemności płynące z nauki języków obcych. W tym roku Europejski Dzień Języków świętujemy w Sztokholmie dzień później, we wtorek 27 września 2022!
27 09.2022 Język, Wydarzenia

Polscy artyści na Supermarket Art Fair 2022

W tym roku dwie polskie grupy artystyczne LeleArt Space i NOWY ZŁOTY, a także polski performer Konrad Juściński wezmą udział w Targach Sztuki Niezależnej w Sztokholmie - Supermarket Art Fair 2022, które w tym roku odbędą się w dniach 26-29 maja w SKHLM Skärholmen Centrum!
26 05.2022 29 05.2022 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Sztokholmie 2022 🗓

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Sztokholmie odbędzie się już 21 i 22 maja 2022 roku! To będzie weekend pełen unikatowych komiksów i wielu wyjątkowych twórców z całego świata, a więc doskonała okazja dla wszystkich entuzjastów komiksu do odwiedzenia Kulturhuset Stadsteatern w Sztokholmie. Zapraszamy!
21 05.2022 22 05.2022 Literatura, Sztuki wizualne, Wydarzenia