2.10.2022 Galeria

Fotoreportaż: {oh!} Orkiestra Historyczna! na festiwalu Early Music Festival w Sztokholmie

2 października o godz. 16.00 odbył się fenomenalny koncert polskiej {oh!} Orkiestry Historycznej na festiwalu Early Music Festival Sweden na prestiżowej scenie Musikaliska Kvarteret w Sztokholmie. Orkiestra została założona w 2012 r. w Katowicach przez grupę instrumentalistów – entuzjastów i miłośników muzyki dawnej, skupionych wokół koncertmistrzyni Martyny Pastuszki. W ciągu dziesięciu lat działalności dynamicznie i konsekwentnie rozwijający się zespół wypracował sobie pozycję jednej z najważniejszych orkiestr muzyki dawnej w Polsce.

Program pod tytułem „Barokowy Smak Orientu” został przyjęty ogromnie entuzjastycznie przez sztokholmską publiczność. Zawierał utwory następujących kompozytorów: Henry Purcell, François Couperin, Michel Corrette, Marain Marais, Michel Corrette / Jean-Philippe Rameau oraz Andreas Anton Schmelzer (sonata „Die Türkenschlacht bei Wien 1683”).

Występ został wsparty przez Instytut Polski w Sztokholmie.

Scheduled Galeria

Fotoreportaż: Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

9 września w Katedrze w Göteborgu odbył się koncert zespołu Taraka, podczas trasy koncertowej zespołu pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej” zainicjowanej przez Panią Małgorzatę Gosiewską, Wicemarszałek Sejmu RP i zorganizowanej w ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy.
09 09.2023 Galeria

Fotoreportaż: Dwie polskie akademie artystyczne ze Szczecina

Do udziału w sekcji Stockholm Furniture Fair Greenhouse 2023, w ramach tegorocznej edycji festiwalu Stockholm Design Week, zostały zaproszone dwie polskie uczelnie artystyczne: Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W ciągu kilku intensywnych dni targowych, stoiska polskich uczelni odwiedziła liczna szwedzka i międzynarodowa publika. Informacje na temat wystawianych prac, goście mogli otrzymać bezpośrednio od artystów, którzy dzięki współpracy uczelni z Instytutem Polskim byli obecni w Sztokholmie.
06 02.2023 12 02.2023 Galeria

Fotoreportaż: Polska pisarka Salcia Hałas na Littfest

Podczas siedemnastej edycji festiwalu literatury Littfest w Umeå polska pisarka Salcia Hałas, wraz z autorkami z Rumunii i Litwy, uczestniczyła w panelu EUNIC Stockholm „Środkowo-Wschodnia perspektywa na nową Europę”.
16 03.2023 18 03.2023 Galeria