10.12.2022 Aktualności

#StandWithUkraine

#StandWithUkraine

Od marca 2022 Instytutu Polski w Wiedniu zaangażował się w:
♦ organizację koncertów charytatywnych tj., Koncert charytatywny na rzecz Ukrainy i koncert charytatywny „Chcemy tylko żyć”
♦ projekt artystki Daryi Koltsovej zatytułowany Theory of Protection imitujący ochronę szkła przed niekontrolowanym roztrzaskaniem przez falę uderzeniową wybuchu. Okno galerii instytutu okleiliśmy taśmą na znak solidarności (Theory of Protection)

♦ organizację warsztatów dla dzieci

♦ organizację wystawy ukraińskiej artystki i projektantki mody Hélène Litorelle «Broken Dreams. War diary from the Ukrainian shelter» w formie dziennika, poświęcona dniom, które spędziła na Ukrainie w czasie wojny. 
♦ organizację wystawy „Mamo, ja nie chcę wojny!” – zestawienie historycznych rysunków polskich dzieci z 1946 roku przedstawiających ich przeżycia w czasie II wojny światowej ze współczesnymi rysunkami dzieci ukraińskich z 2022 roku powstałymi w czasie trwającej wojny w Ukrainie. Finisaż wystawy odbył się w parlamencie austriackim.

♦ organizację konkursu plastycznego dla dzieci „Dzieci pragną pokoju”. Po konkursie plastycznym prace dzieci zostały zaprezentowane na naszej wystawie okiennej w Instytucie Polskim, na wystawie internetowej na naszej stronie internetowej oraz w parlamencie austriackim wraz z wystawą ” Mamo, ja nie chcę wojny!”.

♦ organizację kursów polskiego dla osób z Ukrainy 


Michał Szpak, Marlena Szpak i Orchester der

Michał Szpak nagrał dla Was filmik, w którym zaprasza na ten wyjątkowy koncert w Wiedniu.
14 04.2023 Aktualności

Przegląd roczny 2022 🗓

To był rok 2022 - Prawie 100 wydarzeń! Stay tuned for 2023!
01 01.2023 Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku! 🗓

Rok 2022 dobiega końca. Dziękujemy wszystkim Partnerom i Przyjaciołom Instytutu Polskiego w Wiedniu za wspólny czas pełen niezapomnianych wydarzeń i życzymy szczęścia oraz samych sukcesów w Nowym Roku 2023!
29 12.2022 Aktualności, Inne