12.05.2022 Inne

Warsztaty druciarskie w Instytucie Polskim

Z okazji wystawy Drut jako fenomen w Instytucie Polskim w Bratysławie odbędą się bezpłatne Warsztaty druciarskie, które poprowadzi Adžana Modlitbová, doświadczona słowacka artystka zajmująca się sztuką naiwną i tworzeniem biżuterii wykonanej technikami druciarskimi.

W swojej pracy zwraca uwagę na to, że drut może być przetwarzany i przedstawiany w różnych formach – nie tylko jako tradycyjne rzemiosło artystyczne, ale także jako inspiracja i podstawa do tworzenia grafiki czy innych kreacji artystycznych. Adžana Modlitbová jest również jedną z artystek przedstawiających swoje dzieła na wystawie Drut jako fenomen.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, mogą w nich uczestniczyć dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia. Materiały i narzędzia będą zapewnione. Prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/a8YkKn394ZF1bBcB9

12.05 / 17:00 Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

Scheduled ical Google outlook Inne

Dzień Języka Polskiego 🗓

Popularna impreza Bliżej Polski w Bańskiej Bystrzycy jest kontynuacją cyklu mającego na celu promocję Polski, języka polskiego i studiów polonistycznych w Katedrze Języków Słowiańskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
21 02.2024 Inne

Wieczór Ludwika Zamenhofa 🗓

Uroczysty wieczór, organizowany przez Esperanta societo Bratislava, odbędzie się z okazji 164. rocznicy urodzin Ludovita Lazara Zamenhofa, polskiego twórcy najsłynniejszego sztucznego języka - esperanto.
13 12.2023 Inne

Odkrywaj pogranicze z Programem Interreg Polska-Słowacja 🗓

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Interreg V-A Polska-Słowacja zaprasza na wydarzenie związane z obchodami Dnia Współpracy Interreg, podczas którego odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o wynikach Programu, tradycjach, kulturze i najważniejszych atrakcjach polsko-słowackiego pogranicza.
07 10.2023 Inne, Muzyka, Wystawy