27.09.2022 Aktualności

Obiekty dla Muzeum Getta Warszawskiego

W Warszawie powstaje nowe Muzeum Getta Warszawskiego. Będzie to jedno z najnowocześniejszych polskich muzeów, a jego wzniesienie zapełni dotkliwą lukę, istniejącą dotąd w sieci polskich placówek tego typu.

Getto Warszawskie zostało kompletnie zniszczone przez niemieckich okupantów, a jego mieszkańcy w ogromnej większości wymordowani. Stawia to przed powstającą placówką trudne zadanie. Do dziś zachowało się bowiem niezwykle mało artefaktów – przedmiotów, które mogłyby stać się eksponatami, a które bądź znajdowały się na terenie Getta Warszawskiego w okresie jego istnienia, bądź były własnością ukrywających się (na terenie Warszawy lub poza nią) uciekinierów z Getta w okresie późniejszym.

Instytuty Polskie na całym świecie, w tym nasz, chcą pomóc nowemu Muzeum. Jeśli więc w Państwa posiadaniu znajduje się jakiś tego rodzaju przedmiot, i chcielibyście Państwo ofiarować (lub wypożyczyć) go powstającej placówce, prosimy skorzystać z naszego pośrednictwa. Zachęcamy do przekazywania darów do nas, a my ze swojej strony przekażemy je dalej – pracownikom Muzeum Getta Warszawskiego.

Więcej informacji na temat Muzeum Getta Warszawskiego można znaleźć na stronie internetowej www.1943.pl.

Razem zbudujmy Muzeum!

Scheduled ical Google outlook Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe 🗓

W dniach 14-17 listopada 2022 r. odbył się II Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe, międzynarodowy festiwal twórczości telewizji publicznych Europy Środkowo-Wschodniej zainicjowany przez Telewizję Polską.
22 11.2022 Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
11 11.2022 Aktualności

Czytaj PL 2022 🗓

Wystartowała 8. edycja Czytaj PL – największa tego typu akcja w Polsce promująca czytelnictwo!
03 11.2022 Aktualności