Z okazji 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry zapraszamy na spotkanie z cyklu Polska biblioteka blisko Was, podczas którego studenci i osoby zainteresowane będą mogły zapoznać się z twórczością komediową i poetycką tego polskiego dramaturga i pisarza poprzez fragmenty wybranych utworów, niektóre nawet w formie audiowizualnej.
A. Fredro był jednym z najczęściej tłumaczonych autorów drugiej połowy XIX wieku na Słowacji, dlatego prowadząca spotkanie dr Zuzana Obertová z Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie zwróci również uwagę na znaczenie jego utworów dramatycznych dla rozwoju słowackiego teatru.
7.03 / 10:50, Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27
Współczesna poezja polska w czasopiśmie „Romboid” 🗓
Miesięcznik literacki „Romboid”, który od 1966 roku kształtuje słowacką scenę literacką, w swoim trzecim tegorocznym numerze zamieścił obszerny blok poświęcony współczesnej poezji polskiej.
30
06.2026
Literatura
Festiwal BRaK 🗓
Międzynarodowy festiwal literacki BRaK co roku oferuje spotkania autorskie, dyskusje, czytania sceniczne oraz konferencje branżowe.
27
05.2026
31
05.2026
Literatura
Noc Literatury: Opowiadania bizarne Olgi Tokarczuk 🗓
Popularny międzynarodowy festiwal „Europejska Noc Literatury”, organizowany przez stowarzyszenie EUNIC, ponownie zaprasza na czytania najnowszych tłumaczeń europejskiej prozy w nietypowych miejscach stolicy.
20
05.2026
Literatura