13.12.2023 Inne

Wieczór Ludwika Zamenhofa

Uroczysty wieczór, organizowany przez Esperanta societo Bratislava, odbędzie się z okazji 164. rocznicy urodzin Ludovita Lazara Zamenhofa, polskiego twórcy najsłynniejszego sztucznego języka - esperanto.

Ludovít L. Zamenhof urodził się 15 grudnia 1859 r. w żydowskiej rodzinie w Białymstoku. Z zawodu był okulistą, ale interesował się lingwistyką i językami obcymi – sam znał 12 języków. Ponieważ uważał bariery językowe za główną przyczynę konfliktów między narodami, postanowił stworzyć łatwy międzynarodowy i neutralny język.

13.12 / 17:00 Bratysława, Instytut Polski, Nám. SNP 27

Scheduled ical Google outlook Inne

Dzień Języka Polskiego 🗓

Popularna impreza Bliżej Polski w Bańskiej Bystrzycy jest kontynuacją cyklu mającego na celu promocję Polski, języka polskiego i studiów polonistycznych w Katedrze Języków Słowiańskich Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
21 02.2024 Inne

Odkrywaj pogranicze z Programem Interreg Polska-Słowacja 🗓

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Interreg V-A Polska-Słowacja zaprasza na wydarzenie związane z obchodami Dnia Współpracy Interreg, podczas którego odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o wynikach Programu, tradycjach, kulturze i najważniejszych atrakcjach polsko-słowackiego pogranicza.
07 10.2023 Inne, Muzyka, Wystawy

Dzień Europy 🗓

Współorganizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej na Słowacji, Parlament Europejski - Kancelarię na Słowacji oraz bratysławskie zgrupowanie zagranicznych instytucji kulturalnych i dyplomatycznych EUNIC, Dzień Europy jest świętem założenia Unii Europejskiej.
09 05.2023 Inne