Drodzy Czytelnicy!

Nasza biblioteka jest obecnie nieczynna, ale w sekretariacie przyjmujemy zwrot książek od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00.

 

Biblioteka Instytutu Polskiego w Budapeszcie to ok. 10 tysięcy książek i czasopism, a także audiobooki i filmy!

 

Kontakt:

Bibliotekarka: Mária Békey 

 budapest.biblioteka@instytutpolski.org; Tel.: +361 505 46 65

Głównym profilem zbiorów jest klasyka literatury polskiej, dzieła współczesnych polskich autorów oraz tłumaczenia literatury węgierskiej na język polski. Oprócz literatury pięknej dostępne są też prace z zakresu nauk humanistycznych: literaturoznawstwa, językoznawstwa, kultury, folkloru, oraz historii i geografii Polski. Księgozbiór podręczny stanowią leksykony, encyklopedie i słowniki. Gromadzimy również przewodniki, podręczniki do nauki języka polskiego oraz współczesną literaturę dziecięcą. Biblioteka jest regularnie zaopatrywana w nowości wydawnicze. Staramy się zbierać ukazujące się na Węgrzech wydawnictwa dotyczące Polski oraz tłumaczenia literatury polskiej w języku węgierskim.

Wśród użytkowników biblioteki są m.in. studenci wydziałów polonistycznych i polscy stypendyści studiujący na węgierskich uczelniach, wykładowcy, badacze i tłumacze, uczniowie przygotowujący prezentacje o Polsce oraz słuchacze kursów języka polskiego. 

Katalog biblioteki