Stypendium im. B. Winiarskiego w Centrum im. Lauterpachta w Cambridge

Centrum Prawa Międzynarodowego im. H. Lauterpachta w Cambridge ogłosiło nabór na finansowane ze środków Ambasady RP w Londynie stypendium im. Prof. B. Winiarskiego.

Stypendium jest skierowane do badaczy prawa międzynarodowego (również doktorantów) z państw V4 i Bałkanów Zachodnich (jedna osoba) oraz Partnerstwa Wschodniego (jedna osoba). Każde ze stypendiów zakłada pokrycie kosztów 8 tygodniowych badań w Cambridge. Wartość jednego stypendium to 2600 GBP. Osoby, które zostaną stypendystami w wyniku aktualnego naboru, otrzymają stypendium na realizację badań w roku 2024. Nabór trwa do dnia 12 czerwca 2023 r.

Informacje na temat stypendium oraz procesu aplikacji, dostępne są pod poniższym linkiem: https://www.lcil.cam.ac.uk/bohdan-winiarski-scholarship-international-law-2024

III Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej 2023

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca organizuje trzecią edycję Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej, która odbędzie się w dniach 2-9 lipca 2023 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Do Konkursu można się zgłaszać do 15 lutego 2023.

Wydarzenie to popularyzuje muzykę polską XIX i XX w. na całym świecie. Celem konkursu jest również promowanie utalentowanych muzyków, którzy zdecydują się włączyć do swojego repertuaru mniej znane dzieła polskich kompozytorów. To wyjątkowe wydarzenie, poświęcone wyłącznie muzyce polskiej, organizowane jest od 2019 roku pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs adresowany jest do muzyków z całego świata, bez limitu wieku, w dwóch kategoriach wykonawczych – pianiści i zespoły kameralne (zespoły od 2 do 6 osób). Oprócz dzieł sześćdziesięciu polskich kompozytorów wymienionych w regulaminie, dodatkowo uczestnicy będą mogli zaprezentować utwory kompozytorów spoza listy konkursowej. W 3. edycji MKMP pula nagród finansowych wzrośnie do 103 000 euro. W każdej kategorii wręczonych zostanie sześć nagród głównych.

 Oficjalna strona konkursu: https://konkursmuzykipolskiej.pl/


Konkurs pn. „Mój Internet Przyszłości’’

„Mój Internet Przyszłości” – napisz, nakręć, narysuj i wygraj!

78 000 złotych to pula nagród konkursu „Mój Internet Przyszłości”, który jest organizowany w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ #IGF2021. Zgłoszenia są przyjmowane do 8 października.

Jak będzie wyglądał Internet przyszłości? Czy będzie przyjaznym i bezpiecznym miejscem? Czy jego rozwój przyczyni się do budowania więzi pomiędzy ludźmi czy powstawania kolejnych podziałów? To pytania, na które ten konkurs szuka odpowiedzi. Stwórzcie plakat, film lub esej i prześlijcie swoją pracę (lub prace) do 8 października. Konkurs jest adresowany do osób w wieku 18-28 lat.

Sprawdźcie szczegóły! Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/igf2021award


Konkurs im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego 

Nagroda im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego ustanowiona została w 2001 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział w Krakowie i Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ta jedyna w Krakowie nagroda historyczna przyznawana jest corocznie w uznaniu wybitnych osiągnięć jednemu z grona polskich oraz zagranicznych autorów zajmujących się dziejami Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności.

Więcej informacji: http://www.pth.krakow.pl/index.php?site=konkurs_wereszycki


II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki 2021

Wydłużony termin nadsyłania zgłoszeń do 31 maja 2021!

Więcej informacji do pobrania:


13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka

Konkurs adresowany jest do adeptów sztuki instrumentalnej, którzy nie ukończyli 30. roku życia, grających na klarnecie, oboju i fagocie.

Nabór do konkursu zakończy się 14 czerwca 2021 r.

Więcej informacji: https://spisakkonkurs.pl/zglos-sie-do-konkursu/